środa, 27 marca 2013

ATP Miami

Haas T. - Simon G.
Haas T. ::: 1,50 ::: Pinnacle ::: 5/10

Tommy Haase przeżywa chyba drugą młodość, gra na tym turnieju wzorowo. Co prawda nie oglądałem porażki Novaka z Niemcem, ale sam wynik i oddanie mistrzowi tylko 6 gemów o czymś świadczy. Widziałem za to mecz Haasa z Ukraińcem i pomimo złego początku w pierwszej secie, Tommy zakończył mecz w dwóch setach. Grali wtedy w bardzo wietrzny dzień, ale to Niemcowi nie przeszkadzało serwować asów. Wymiany stały na świetnym poziomie, kto oglądał ten mecz ten wie co tam się działo.
O Simonie Gillesie pisałem już ostatnio, jego atutem jest przebijanie w nieskończoność. Po ponad dwu i pół godzinnym spotkaniu z Tipsarevicem Francuz może być delikatnie zmęczony. Tommy Haase gra kombinacyjnie i ma o wiele większy wachlarz zagrań niż Simon, dlatego H2H 4:1 na korzyść Niemca wcale mnie nie dziwi. Życiowa forma Haasa i styl gry Francuza który ewidentnie leży Niemcowi powinny przyczynić się do pewnego zwycięstwa Tommiego Haasa.

Wynik: 6:3 6:1