Strony


niedziela, 14 kwietnia 2013

ATP Monte Carlo

Janowicz J. - Anderson K. 
Anderson K. ::: 1,81 ::: Pinnacle ::: 5/10

Janowicz po przegranym finale Mastersa w Paryżu 2012 u jednych zyskał miano jakiegoś tenisowego guru, a to, że Tipsarevic i Murray śpieszyli się na Londyn już mało kto pamięta. Polak w tym sezonie zdołał już przegrać między innymi z Bakerem, Victorem Hanescu (na hali), Belluccim (bez formy) czy z kimś z tenisowego topu jak Gasquetem, Almagro i Berdychem. Jego zwycięstwa w 2013 roku były objęte jakąś mistyczną dramaturgią np. na Australian Open wyciągnięcie meczu z przeciętnym Hindusem Devvarmanem ze stanu 0:2, robienie z siebie gwiazdora na korcie w meczu z Nalbandianem. Na Davis Cupie w Polsce stracił pierwszy set z graczem Roelofse (510 miejsce), do tego skoro wspomniałem już o tych rozgrywkach między krajowych, to ciekawą informacją na pewno jest to, że Jerzy Janowicz miał tam kłopoty zdrowotne, co później potwierdziło się informacją o odwołaniu spotkania pokazowego na turnieju w Katowicach przeciwko Łukawoszi Kubocie.
Podejrzewam, że jednym z argumentów za Polakiem będzie fakt o ilości rozgrywanych meczach na kortach ziemnych, ale ja do tego osobiście podchodzę z dużym dystansem, bo poziom rywali na tamtych turniejach był na bardzo niskim poziomie.
Anderson to dwie półki wyżej. Jerzy Janowicz przy regularnych graczach typu Ferrer, Gasquet na korcie ma spore kłopoty, tak też myślę, że będzie w meczu z Afrykaninem. Anderson jest mocny psychicznie, w 2013 roku prezentuje się świetnie, to że częściej gra na hardzie, a w Monte Carlo jest mączka to o niczym negatywnym nie świadczy, bo poprzednie lata pokazały, że i na tej nawierzchni potrafi dobrze grać. Nie biorę pod uwagę argumentu, o zmęczeniu Andersona, bo doszedł do finału w Casablance to na Mastersie w Monte Carlo wątpię by nie dał z siebie 100%. Co do typu ciekawostką jest to, że PaddyPower Janowicza wystawił w roli faworyta, u innych bukmacherów mecz oceniany jest wyrównany, a lepsze firmy typu Pinnacle, Bet365, 10Bet to właśnie Andersona widzą jako faworyta wygrania meczu.

Wynik: 5:7 (9)6:7

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz