Strony


poniedziałek, 6 stycznia 2014

ATP Auckland i ATP Sydney

Lu Y.H. - Sijsling I.
Sijsling I. ::: 1,69 ::: Pinnacle ::: 3/10

Lu z Sharanem w deblu przeciwko Garcia-Lopez i Oswaldowi rozegrali trzy gemy. Lu poddał mecz, a z singla się wycofał, oddał Vaskowi Pospisilowi mecz walkowerem. Powód nie jest mi znany, ale prawdopodobnie to przez jakiś uraz. Skoro uraz to nie widzę sensu by grał i narażał swoje zdrowie na dalsze kłopoty na jakimś podrzędnym turnieju, skoro za tydzień rusza Australian Open 2014.

Wynik: 7:5 7:6(7)

Querrey S. - Pospisil V. 
Querrey S. ::: 1,46 ::: Pinnacle ::: 3/10 

Głównym powodem typu na Querreya jest fakt, że młody Kanadyjczyk Vasek Pospisil nabawił się urazu podczas meczu z Wawrinką w Chennai. Nie wiadomo na ile jest poważna ta kontuzja, ale z kortu schodził dość "kulawo" przy stanie 5:5 w drugim secie. Wątpię by przed Australian Open chciał ryzykować pogłębieniem kontuzji. Querrey już rok temu prezentował się świetnie w Auckland, gdzie odpadł dopiero w półfinale z Niemcem.

Wynik: Mecz się nie odbył

Mayer F. - Matosevic M. 
Matosevic M. ::: 2,01 ::: Pinnacle ::: 3/10  

To może być naprawdę dobry bet! H2H 2:1, ale warto dodać, że te dwa zwycięstwa Niemca na mączce były po 3 setowej walce, a jak wszystkim wiadomo Florian Mayer na mączce dość często grał w porównaniu do Matosevica (Niemiec 21 meczów na mączce w 2013, Matosevic 9 - poziom ATP). W Szwajcarii w 2012 roku na turnieju na hali Matosevic wygrał bez problemu w dwóch setach. Na turnieju w Sydney ściany jak i publika będą sprzyjać gospodarzowi. Marinko Matosevic już na turnieju w Brisbane pokonał Querreya i Juliena Benneteau, więc forma powinna być dość przyzwoita.
Warto dodać, że Florian Mayer męczył się niemiłosiernie na turnieju w Doha. W pierwszej rundzie wygrał dopiero w 3 secie po tie-breaku z gwiazdą tenisa Michałem Przysiężnym, kolejny mecz puścił mu Andy Murray który przegrał ze stanu 6:3 3:0 (powód niby odnowienie kontuzji pleców w co nie wierzę bo mógł skreczować), w trzecim meczu pokonał przeciętnego Rumuna Hanescu który nigdy nie był wirtuozem na kortach twardych.
Faworytem powinien być w mojej opinii Matosevic.

Wynik: 2:6 6:4 3:6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz