Strony


niedziela, 19 stycznia 2014

Australian Open

Tsonga J-W. - Federer R. 
Federer R. ::: 1,70 ::: Pinnacle ::: 5/10

H2H 5:9, warto dodać, że Ci dwaj zawodnicy spotkali się rok temu w ćwierćfinale na Australian Open gdzie po 5 setowym meczu górą był Roger Federer. W tym meczu wszystko zależy od Szwajcara czy "spusiaczy". W poprzednim sezonie większość meczy przegrywał głównie w głowie.
Zapowiada się dobry, ciekawy i wyrównany mecz, obaj nie mieli większych problemów we wcześniejszych meczach i nie widzę najmniejszego sensu porównywania pojedynku z Belluccim czy Kavcicem do Federera czy Tsongi.
Roger podkreślił w wywiadzie dla Matsa Wilandera, że przygotowuje się od 5 miesięcy, zmienił rakietę i trenera, co moim zdaniem zaowocowało pozytywnie w jego grze. Szwajcar też podkreślił, że wydaje mu się, że to on najwięcej przepracował w okresie przygotowawczym z pośród pozostałej 10. Te słowa dobrze wróżą na ten mecz, ale jak będzie to się okaże jutro po południu.

Wynik: 3:6 5:7 4:6

Dimitrov G. - Bautista-Agut R. 
Bautista-Agut R. ::: 2,54 ::: Pinnacle ::: 3/10

Mecz z cyklu 50/50 szans, kursy powinny przynajmniej moim zdaniem wyglądać mniej więcej 1,90-1,90. H2H 1:2 i warto dodać, że ostatni raz wygrał właśnie Bautista-Agut na turnieju w Pekinie gdzie nawierzchnia jest bliźniaczo podobna do tej z Australian Open. Obaj zawodnicy zrobili dobre wrażenie na tegorocznym Australian Open, ale minimalnie lepsze zrobił Hiszpan eliminując z turnieju Juana Martina Del Potro. Hiszpan jak to ma w zwyczaju gra cierpliwy tenis, trzyma długo piłkę w korcie i dość sporo ryzykuje, popełniając przy tym mało błędów, o dobrym serwisie już nie wspominając.

Wynik: 6:3 3:6 6:2 6:4

Berdych T. - Ferrer D. 
Berdych T. ::: 1,70 ::: Pinnacle ::: 4/10

H2H 4:8, ale w tym przypadku mniej przywiązuje do tego uwagę. Tylko raz spotkali się na nawierzchni typu hard, ale to było na mało prestiżowej pokazówce w ZEA. Czech prezentuje tutaj się świetnie (oprócz stroju), 4 mecze i 4 zwycięstwa bez żadnego tie-breaka. Forma serwisowa na najwyższym poziomie, mądre ataki, choć trzeba przyznać, że rywali nie miał zbyt wymagających.
Ferrer z meczu na mecz rzeźbi te zwycięstwa, ale traci sety i nie wygląda to zbyt przekonująco. Na pewno po jego stronie będą wymiany, trzymanie piłki w korcie i czekanie na błędy "gorącego" Berdycha. Mecz powinien być ciekawy i wszystko w moim odczuciu zależy od głowy Czecha, bo jak z nią będzie wszystko w porządku to Ferrer przy takiej dyspozycji Tomasa nie ma czego szukać.

Wynik: 6:1 6:4 2:6 6:4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz