Strony


czwartek, 30 stycznia 2014

Davis Cup

Tsonga J-W. - Hewitt L. 
Poniżej 37 gemów ::: 1,76 ::: Pinnacle ::: 3/10

Australia nie ma tutaj żadnych szans. Francja gra u siebie, do tego na mączce gdzie nawierzchnia jest sporym atutem dla Francuzów. Większość obserwatorów tenisa dobrze wie, że w Australii ze świecą trzeba szukać kortów ziemnych. Stąd też bardzo słabe wyniki Australijczyków na tej nawierzchni.
Gasquet, Tsonga, Monfils, Benneteau vs. Hewitt, Kyrgios, Guccione, Kokkinakis. Uważam, że ten mecz Tsonga wygra gładko 3:0, ale finał Australian Open nauczył mnie tego, że nawet w przypadku 4 setów lepiej zagrać under gemowy który jest bezpieczniejszy niż granie dokładnych wyników.
Co tu w ogóle porównywać? H2H 3:0 na nawierzchniach szybkich, bez straty seta. Lleyton u schyłku kariery który na Australian Open musiał przełknąć gorycz szybkiej porażki. A teraz najlepsze, Hewitt na przestrzeni ostatnich 4 lat wygrał jedno spotkanie na nawierzchni ziemnej, rok temu z Kubotem. Bilans od tego czasu 1:6. Jo-Wilfried rok temu zaliczył półfinał French Open, półfinał Monte Carlo, coś więcej dodać? Hewitt ustawi się na nieskuteczne przebijanie, a Tsonga go będzie karcił siłowym forehandem. Nie zdziwię się wynikiem 6:2 6:2 6:2.

Wynik: 6:3 6:2 7:6(2)

Kohlschreiber P. - Bautista-Agut R. 
Bautista-Agut R. ::: 2,53 ::: Pinnacle ::: 3/10

Hiszpan bez wątpienia zasłużył na to miejsce w reprezentacji. Zrobił duże postępy, a na Australian Open odniósł wielki sukces pokonując Del Potro grając świetny tenis. Skoro federacja na niego stawia i daje mu szanse, to znając hiszpański temperament da w tym meczu z siebie wszystko.
Uważam, że to on powinien być w tym meczu faworytem, bo forma aż tak szybko nie gaśnie.
A co można powiedzieć o Niemcu? To samo co zwykle... znowu kontuzja. W Doha odpadł z Gojowczykiem, później w Auckland pokonał dwóch ogórków i nie dał rady Isnerowi który wygrał turniej, a na Australian Open dostał kontuzji. Niemiec to zawodnik który "przynajmniej 5 razy w sezonie odnosi kontuzje" i w meczu do trzech wygranych setów będzie się musiał sporo nabiegać by wygrać ten mecz.

Wynik: 6:2 6:4 6:2

Germany - Spain 
Hiszpania ::: 2,13 ::: Pinnacle ::: 2/10

Haas, "Kolba", Mayer, Brands vs. Lopez, Verdasco, Bautista-Agut, Marrero. Paka Niemców wygląda dość solidnie, ale zacznijmy od Tommiego Haasa. Początek sezonu mocno nieudany, Australian Open kompletny niewypał, z formą na bakier i podobno ze zdrowiem. Czy dość podstarzały Niemiec zdołał zbudować formę na Davis Cup? To mocno wątpliwe. Podobna sytuacja jest z "Kolbą" o którym pisałem wyżej. Również złapał kontuzje i nic dobrego nie wróży. Brands raz gra kapitalnie niczym top 20, a raz schodzi do poziomu Challenger. Lopez ma korzystny bilans meczy bezpośrednich zarówno z "Kolbą" jak i Mayerem. Do tego dochodzi będący w przyzwoitej formie Bautista-Agut. Debel również wydaje się po stronie Hiszpanów. Dla mnie jest value po stronie "Spain".

Wynik: Niemcy

Berlocq C. - Seppi A. 
Berlocq C. ::: 1,75 ::: Pinnacle ::: 3/10

Seppi to dla mnie tenisowa "parówa". Mocno nieobliczalny zawodnik, co udowodnił już w tym roku na Australian Open. Najpierw 5 setów z Hewittem, a później porażka po 5 setach z Donaldem Tuskiem... Youngiem. Nie postawiłbym na niego złotówki w tym meczu.
Berlocqu na początku sezonu nie miał szczęścia do losowań, ale teraz przyszedł czas na jego "tenisowe eldorado". Właśnie w tej części sezonu, a dokładnie w lutym odnosi swoje najlepsze wyniki na turniejach na mączce, oraz Davis Cupie. Waleczny chłopak, rok temu go oglądałem w meczu z "Kolbą" który padł pod koniec 5 seta i doznał poważnego urazu. Carlos nie takich ogórków jak Seppi już niszczył na ziemi świętej papieża Franciszka. Rok temu 5 setów z Tsongą, pokonanie Gillesa Simona to dośc dobre wyniki, rok temu urwał też set Nadalowi na turnieju w Vina del Mar.

Wynik: 4:6 6:0 6:2 6:1

USA - Great Britain 
USA ::: 1,30 ::: Pinnacle ::: 1/10

Dość mały kurs, dlatego polecam tylko do AKO. Zdziwiłem się kursem bo po stronie Amerykanów, jest własny obiekt gdzie grają zdecydowanie lepiej no i przede wszystkim Isner (po kontuzji), Querrey, oraz Mike i Bob Brayan. Po stronie Wielkiej Brytanii faworytem jest jedynie Andy Murray, choć znając jego podejście do niektórych meczy nie wykluczam jego porażki w którymś z meczy. James Ward to dwie tenisowe półki niżej, a debla nie ma sensu porównywać.

Wynik: Wielka Brytania

Stepanek R. - Haase R. 
Stepanek R. ::: 1,45 ::: Pinnacle ::: 1/10

Stepanek Radek na Davis Cupie zawsze daje z siebie 200% pomimo lat. Do tego wszystkiego dochodzi własna hala. Haase Robin z tego co mnie pamięć nie myli dość często gra ze slajsa, a taka taktyka to woda na młyn dla Czecha (bilans z Lopezem H2H 9:2). Holender to trochę taki "ogórek" który w sezonie odpadli ze 2-3 razy na jakiś turniejach i "to by było na tyle".
Obaj zawodnicy skreczowali na Australian Open. Robin zaczął sezon od 3 porażek, a Stepanek powalczył nawet z Del Potro w Sydney które wygrał.

Wynik: 6:3 4:6 7:6(4) 2:6 1:6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz