czwartek, 27 lutego 2014

ATP Acapulco

Gulbis E. - Dimitrov G.
Dimitrov G. ::: 1,88 ::: Pinnacle ::: 3/10

Pierwsza moja myśl to była gra na Gulbisa, ale Łotysz wydawać by się mogło, że powoli odczuwa zmęczenie po półfinale w Rotterdamie i zwycięskim turnieju w Marsylii. Główną jego siłą na hali był piekielnie silny serwis, tutaj w Acapulco zawodzi. O mały włos, a odpadłby z turnieju z Goffinem, w meczu bronił dużo break pointów, w drugim secie dwa razy stracił swoje podanie, w trzecim secie na początku obronił 5 BP, a w pierwszym secie miał olbrzymie problemy z utrzymaniem podania.
Dimitrov przegrał w Rotterdamie właśnie z Gulbisem, choć mecz był zacięty. Tutaj Bułgar rozegrał dwa łatwe mecze z Matosevicem i "Bagietą". Myślę, że dzisiaj to on jest faworytem i będzie chciał się zemścić za ostatnią porażkę.

Wynik: 6:4 (2)6:7 5:7

Karlovic I. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. ::: 1,54 ::: Pinnacle ::: 3/10

Obaj zawodnicy są w formie, ale większe umiejętności posiada oczywiście Ukrainiec. Cały mecz będzie zależeć od dyspozycji serwisowej Karlovica. Wszystko prawdopodobnie rozegra się w tie-brekach. Trudno coś więcej o tym meczu napisać, myślę, że Ivo zakończy turniej na tej rundzie. Ukrainiec zagrał tutaj na razie dwa mecze i dwa razy pewnie wygrał. Karlovic również pokonał Isnera i Selę, ale z nim H2H ma aktualnie 4:0.

Wynik: 4:6 (4)6:7

Ferrer D. - Anderson K.
Anderson K. +1,5 seta ::: 1,85 ::: Pinnacle ::: 3/10

Anderson raz pokonał Ferrera w 2013 roku na turnieju w Indian Wells. W Acapulco zaliczył dwa udane zwycięstwa, nad Robertem i Samem Querreyem. Do tego ostatnio doszedł do finału w Delray Beach, facet jest w formie. Na pewno w tym meczu stać go na urwanie seta. Ferrer jak zawsze zmobilizowany, ale od jakiegoś czasu ma przestoje w grze i często traci sety. Myślę, że po takim kursie warto zagrać.

Wynik: 6:2 2:4