Strony


poniedziałek, 17 lutego 2014

ATP Rio de Janerio, ATP Marseille, ATP Delray Beach

ATP Rio de Janeiro:

Giraldo S. - Bellucci T. 
Giraldo S. ::: 1,70 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 3:2. Bellucci pomimo, że gra u siebie to słusznie nie jest faworytem. Gdzieś od roku mocno spadła jego forma, zalicza bardzo przeciętne wyniki. Rok temu szybko odpadł z tego turnieju, w pierwszej rundzie męczył się z Clezarem, w następnym meczu zweryfikował jego formę Volandri.
Giraldo zaliczył trzy udane zwycięstwa w Chile, oraz jedno na turnieju w Buenos Aires. Przegrał oczywiście ze zwycięzcą turnieju Davidem Ferrerem. Giraldo powinien ten mecz spokojnie wygrać o ile zagra tak jak w poprzednich turniejach.

Wynik: 6:3 4:6 3:6

Garcia-Lopez G. - Klizan M. 
Garcia-Lopez G. ::: 1,68 ::: PInnacle ::: 3/10

Klizan to jedno wielkie rozczarowanie sezonu, odkąd został wybrany jako odkrycie roku 2012, od tego czasu gra dno. Kwalifikacje co prawda przeszedł, ale ja osobiście mam wyrobioną opinię o tym zawodniku. Kurs musiałby wynosić ponad 3,00 żebym postawił na niego jakiekolwiek pieniądze. Hiszpan Garcia-Lopez nie jest jakimś "asem" tenisa, ale w takich meczach potrafi się odnaleźć. Nie przyjechał tutaj odcinać kuponów.

Wynik: 4:6 6:4 (4)6:7

Volandri F. - Lajovic D. 
Volandri F. ::: 1,71 ::: Pinnacle ::: 3/10

Lajovic dość młody zawodnik z rocznika 1990, bez większych sukcesów na poziomie ATP. Obija się przede wszystkim w Challengerach i tam osiąga wyniki. Na poziomie ATP na przestrzeni ostatnich lat wygrał tylko jedno spotkanie w 2012 roku.
Volandri jest już bliżej końca kariery, ale rok temu w Sao Paulo doszedł do ćwierćfinału. Myślę, że i tutaj powalczy, jest bardziej doświadczony, ma o wiele lepsze wyniki niż Lajovic. H2H 3:1, ale tylko raz Włoch przegrał po kreczu. 

Wynik: 7:6(7) 3:6 0:4

ATP Marseille:

Wynik: 

Kavcic B. - Kokkinakis T. 
Kavcic B. ::: 1,59 ::: Pinnacle ::: 3/10

Nie mam zaufania do takich zawodników z rocznika 1996 jak Australijczyk Kokkinakis. Myślę, że jeszcze wiele pracy przed nim, a poziom ATP to co innego niż ITFy czy Challengery. Blaz Kavcic przede wszystkim gra na nawierzchniach ziemnych, ale tu dużo ukrywać? Jest bardziej doświadczony i na to przede wszystkim liczę. Mało kto lubi przegrywać z takimi młokosami już w pierwszej rundzie. Z drugiej strony parę wyników Blaz Kavcic na hali posiada w swoim repertuarze.

Wynik: 6:4 6:2

ATP Delray Beach:

Querrey S. - Lopez F. 
Lopez F. ::: 2,24 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 2:3 i warto do tego dodać, że Sam Querrey to tenisowe drewno. Ostatnio osiąga dość słabe wyniki, a przeciwko Hiszpanowi który gra slajsem będzie mu jeszcze trudniej. Rok temu Lopez doszedł do finału w Memphis, w tym roku odpadł już w pierwszej rundzie z finalistą Karlovicem. Myślę, że Feliciano będzie chciał podreperować ranking właśnie tutaj w Delray Beach. Taki kurs to value, bo w mojej opinii to właśnie on powinien być faworytem.

Wynik: 6:4 2:6 3:6

Sock J. - Mannarino A. 
Sock J. ::: 1,61 ::: Pinnacle ::: 3/10

O tym spotkaniu już pisałem ostatnio z okazji turnieju w Memphis. Wygrał "Skarpeta" po raz drugi w tym roku. Choć mecz mógł skończyć w trzecim secie przy wyniku 5:3, to jednak dał się odłamać i zwycięsko wygrał dopiero w tie-breaku. Mannarino to dla mnie poziom Challenger, a Jack Sock to amerykański nieoszlifowany talent. U siebie będzie podwójnie groźny.

Wynik: 4:6 2:6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz