Strony


wtorek, 18 lutego 2014

ATP Rio de Janerio, ATP Marseille, ATP Delray Beach

ATP Marseille:

Davydenko N. - Sijsling I. 
Sijsling I. ::: 1,76 ::: Pinnacle ::: 3/10

Myślę, że Igor Sijsling podtrzyma swoją dobrą formę. W poprzednim tygodniu na turnieju w Rotterdamie grał znakomicie, był w swojej życiowej formie. Odpadł dopiero z finalistą Cilicem, któremu urwał set. Warto dodać, że przed tym meczem Chorwat miał serię 8 meczy z rzędu bez straty seta.
Rusek Davydenko słabiutko w tym sezonie, nic dziwnego. Z roku na rok prawdopodobnie jego tenisowa kariera będzie wygasać. Jeżeli Holender zagra tak jak ostatnio w Rotterdamie to o wynik jestem spokojny.

Wynik: 6:4 6:4

ATP Rio de Janerio: 

Mayer L. - Ramos A. 
Ramos A. ::: 2,49 ::: Pinnacle ::: 3/10

Uważam ten mecz to typowy 50%-50% szans. H2H 1:2 na korzyść leworęcznego Ramosa. W Buenos Aires nie powiodło się Hiszpanowi bo trafił już w trzecim meczu na zwycięzcę turnieju Davida Ferrera.
Leonardo Mayer ostatnio był w dobrej formie, finał w Chile, ale w Argentynie musiał uznać ponownie wyższość Włocha Fabio Fogniniego. Dla niego to już będzie trzeci turniej rozgrywany pod rząd, a wiadomo jak to jest z formą. Nigdy nie będzie trwać wiecznie, do tego z Hiszpanem zawsze ciężko mu się grało.

Wynik: 2:6 0:6

ATP Delray Beach:

Baghdatis M. - Vesely J. 
Baghdatis M. ::: 1,75 ::: Pinnacle ::: 3/10

Znów dam kredyt zaufania Cypryjczykowi. Na turnieju w Memphis pokonał Rama, a w drugim meczu trafił na zawsze groźnego Lleytona Hewitta. W Delray Beach zagra w pierwszym meczu z młodym Jiri Veseleyem z Czech. Jest to zawodnik z rocznika 1993, jak na razie bez większych sukcesów na poziomie ATP. Warto zaznaczyć, że na poprzednim turnieju odpadł bardzo szybko z Jackiem Sockiem 6:2 6:1.
Jeżeli Baghdatis zagra chociaż na 80% tego co potrafi to myślę, że wygra ten mecz. W końcu kiedyś musi nabić tych punktów do rankingu, żeby nie wypadł z 200 rankingowej.

Wynik: 3:6 6:2 6:1

Karlovic I. - Groth S. 
Groth S. ::: 3,51 ::: Pinnacle ::: 2/10

Typ tak zwany "Złoty Strzał", zupełnie na przeczucie. Jak wszystkim wiadomo w ubiegłym tygodniu Chorwat doszedł do finału gdzie poległ z Japończykiem Nishikorim. Ewidentnie było widać, że podstarzały Karlovic ma już kłopoty z serwisem, nie mógł utrzymać własnego podania, ze swoim atomowym serwisem, a w drugim secie tie-break przegrał do zera. Rok temu po zwycięskim turnieju w Bogocie, odpadł w następnym turnieju w pierwszej rundzie kreczując po pierwszym secie na turnieju w Atlancie. Przegrał z Australijczykiem Ebdenem.
Los płata figle, bo w Delray Beach trafił na Australijczyka z rekordowym serwisem. Nie widzę sensu porównywać obydwóch zawodników. Liczę, że Ivo zabraknie paliwo.

Wynik: 7:6(4) 6:3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz