Strony


poniedziałek, 7 kwietnia 2014

ATP Casablanca, ATP Houston

ATP Casablanca:

Gabashvili T. - Berlocq C. 
Gabashvili T. +3,5 gema ::: 1,80 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 2:0, ale wyniki z 2005 roku więc nie ma sensu brać tego pod uwagę. O Gabashvilim już pisałem w tym sezonie parę razy, czasami potrafi odpalić fajną formę i gra wręcz genialnie. Rok temu bilans na mączce miał na poziomie Challenger 31:19 więc dość dobrze to wygląda.
Natomiast Carlos Berlocq w tym sezonie się zaciął i nie gra tego co rok temu. W 2014 roku bilans 2:5. Ostatnio w Miami przegrał w żałosnym stylu z Donaldem Youngiem 6:2 6:2. Słabo wygląda w tym sezonie, opuścił wiele turniejów. Myślę, że w tym meczu Gabashvili wcale nie jest bez szans i będzie to wyrównany mecz.

Wynik: 4:6 1:6

Sousa J. - Sijsling I.  
Sousa J. ::: 1,44 ::: Pinnacle ::: 3/10

O Sijslingu mam wyrobione własne zdanie, jest to typowy przeciętniak który odpali raz-dwa razy do roku na jakimś turnieju np. w Rotterdamie, a poza tym to gra słabo. Na nawierzchni ziemnej traci swoje atuty, na 5 ostatnich spotkań przegrał aż 4. Rok temu bilans na clay ATP miał 4:4 i wyszedł mu tylko jeden turniej w Dusseldorfie, ale o tym turnieju też mam swoje zdanie, bo on zaczyna się przed French Open i pada tam bardzo dużo niespodzianek.
Portugalczyk Sousa to też nie jest tenisowy "AS", ale potrafi w meczu powalczyć. Ostatnio przegrywał tylko z zawodnikami znacznie lepszymi od siebie czyli Rafael Nadal (Rio), Andy Murray (Acapulco), Gulbis (Indian Wells), Berdych (Miami). Na pewno w tym meczu jest słusznym faworytem.

Wynik: 6:2 6:4

ATP Houston: 

Williams R. - Brown D. 
Brown D. ::: 1,71 ::: Pinnacle ::: 3/10

Williams był rok temu na tym turnieju w półfinale, ale wtedy zlał go Almagro aż 6:2 6:1. Wcześniej miał bardzo łatwą drabinkę. Jestem zdania, że Amerykanie nie potrafią grać na nawierzchni ziemnej.  Oczywiście w Houston jest pseudo mączka, ale nie aż tak do końca.
Dustin Brown jest czarnoskórym zawodnikiem i jak to "murzyni" mają w naturze są nieobliczalni, tego się nie da ukryć. Brown momentami gra bardzo dobrze, ale potrafi też zagrać jak przysłowiowy "leszcz". Rok temu rozegrał aż 28 meczy na nawierzchni ziemnej, z czego aż 16 wygrał, chociaż tylko na poziomie Challenger czyli takim jakim reprezentuje jego przeciwnik.

Wynik: 1:6 2:6

Sock J. - Karlovic I. 
Sock J. +2,5 gema ::: 1,57 ::: Pinnacle ::: 3/10

Wyobraźcie sobie zawodnika mierzącego 214 cm i ślizgającym się na ziemi. Nie w sposób to zrobić. Ivo na przestrzeni 2 lat rozegrał na tej nawierzchni całe 12 meczów z czego wygrał zaledwie 3 z bardzo słabymi przeciwnikami.
Oczywiście Sock Jack to młody zawodnik który również nie jest "asem" na clayu, ale rok temu wygrał na mączce 6 meczów, czyli więcej niż Karlovic na przestrzeni 2 lat. H2H 0:2 dla Chorwata, ale nawet wtedy gdy grali na hardzie ich mecze były zacięte, a Sock urywał sety. Zabezpieczam się dodatnim handicapem z wiadomych powodów.

Wynik: 6:1 6:4

Bogomolov A. Jr - Querrey S. 
Bogomolov A. Jr +4 gemy ::: 1,86 ::: Pinnacle ::: 3/10

Po pierwsze nie mogę patrzeć jak gra Sam Querrey bo się irytuje. Po drugie ostatnio nie jest w formie (bilans 2014 6:10). Po trzecie to jest Amerykanin więc mączka mu nie służy, nawet ta pseudo nawierzchnia w Houston. Po czwarte H2H 3:2. Po piąte kurs na Bogomolova ponad 3,00 to jest w mojej opinii spore value. Choć z drugiej strony trzeba przyznać, że Rosjanin też nie jest wirtuozem na kortach ziemnych. Handicap powinien pomóc nam w tym meczu.

Wynik: 4:6 (6)6:7

Baghdatis M. - Gonzalez A. 
Baghdatis M. ::: 2,10 ::: Pinnacle ::: 3/10

"Bagietka" powoli chyba wraca do formy, przynajmniej mam taką nadzieję. W Miami odniósł 2 zwycięstwa. On kiedyś potrafił dobrze grać na każdej nawierzchni, był to przykład uniwersalnego zawodnika, po takim kursie wchodzę w niego.
Gonzalez w tym roku bez formy, wszystkie mecze na mączce w Sao Paulo, Rio, Buenos Aires, Vina del Mar przegrał i to już w pierwszej rundzie, z bardzo słabymi zawodnikami. Wygrał w tym roku na mączce tylko 3 mecze na turnieju (poziom Challenger) u siebie w Kolumbii Bucaramanga, ale nazwiska jakie pokonał, nie powalają. 

Wynik: 6:4 2:6 1:6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz