Strony


wtorek, 22 lipca 2014

ATP Gstaad

Volandri F. - De Schepper K. 
Volandri F. ::: 1,88 ::: Pinnacle ::: 3/10

De Schepper notuje serię 5 porażek z rzędu. Zresztą co tu się dużo oszukiwać? Francuz preferuje grę na kortach twardych niż na mączce. W ostatnich 4 latach wygrał zaledwie 3 spotkania w ATP na mączce, w tym jedno po kreczu z Montanesem. Tylko 20% rozgrywanych meczy na kortach ziemnych. Za to na hali 38% i trawie 18%.
Volandri to rasowy ziemniak 93% rozegranych meczy na kortach ziemnych na przestrzeni ostatnich 4 lat. Choć w tym sezonie bilans w ATP 1-10 na mączce, to jednak czas najwyższy wygrać drugi mecz w tym sezonie. Przeciwnik jak najbardziej do ogrania, stąd też taki duży kurs na Włocha. Rok temu Filippo w podobnym okresie czasu doszedł do dwóch finałów w challengerach w tym jeden wygrany.

Wynik: 3:6 (3)6:7

Melzer G. - Bellucci T. 
Bellucci T. :::  1,56 ::: Pinnacle ::: 3/10

Ostatnio mamy fenomen młodszych zawodników, wczoraj Coric wszystkich zaskoczył. Melzer to zawodnik z poziomu challenger, bez zwycięstwa w ATP. Moim zdaniem w głowie będzie zjadać go presja z tego powodu. Bellucci może i nie gra jakoś wybitnie na przestrzeni ostatnich 2 lat, to jednak czasami potrafi pozytywnie zaskoczyć w turnieju. Ostatnio bardzo dużo przegrywał pod rząd w challengerach, ale to był okres Wimbledonu gdzie odpadł już w kwalifikacjach. W Hamburgu trochę powalczył, w Szwajcarii powinno być już wszystko dobrze.

Wynik: 3:6 4:6

Nedovyesov A. - Haase R. 
Haase R. ::: 1,44 ::: Pinnacle ::: 3/10

 Rok temu Robin Haase doszedł do finału w tym turnieju, a później do półfinału w Austrii. Teraz ma słabe wyniki, ale najwyższy czas zacząć dobrze grać. Ostatnio też miał trochę pecha w losowaniu. Co prawda H2H 1:1, ale nie cenię jakoś wybitnie Aleksandra Nedovyesova. W tym roku Kazachowi okropnie ciężko się gra po przejściu z challengerów do ATP.

Wynik: 4:6 7:6(3) 3:6

Rola B. - De Paula F.
De Paula F. +1,5 seta ::: 2,53 ::: Pinnacle ::: 2/10

Rola w Stuttgarcie przegrał w 1 rundzie kwalifikacji z zawodnikiem 499 rankingu. Był to Philipp Dawidienko który doszedł do 2 rundy turnieju. Podobnie tutaj De Paula F. gra od kwalifikacji które wygrał dość solidnie. Kursy to trochę nieporozumienie, zbyt faworyzowany jest tutaj Blaz Rola. Kto wie jak ten mecz się skończy?

Wynik: 6:4 6:4

Struff J-L. - Haider-Maurer A. 
Struff J-L. ::: 1,85 ::: Pinnacle ::: 3/10

Struff ostatnio nie miał szczęścia w losowaniu w Stuttgarcie bo od razu trafił na "Kolbę" natomiast w Hamburgu to był tylko wypadek przy pracy. Przynajmniej mam taką nadzieję. Mecz powinien być wyrównany, ale ja mam przeczucie do Struffa, że to gładko wygra.

Wynik: 6:2 1:0

Mina G. - Laaksonen H.  
Laaksonen H. ::: 2,02 ::: Pinnacle ::: 3/10

W 2011 roku wygrał Mina, ale to było dość dawno. Obaj są z tego samego rocznika 1992. Laaksonen gra u siebie, jest bardziej doświadczony. Powinien ten mecz wygrać. Ostatnio przegrał w Poznaniu z Michałem Gawronem, ale myślę, że po to by przygotować się na turniej przed własną publicznością.

Wynik: (5)6:7 (3)6:7

Simon G. - Andujar-Alba P.
Andujar-Alba P. ::: 2,67 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 1:1. Raz we Francji właśnie na mączce wygrał Hiszpan. W Hamburgru zaliczył 3 udane zwycięstwa i przegrał dopiero z Ferrerem który zagrał świetny mecz. Simon Gilles przegrał w Hamburgu z Kolbą. Do tego w tym sezonie Francuz nie gra swojego najlepszego tenisa. Po takim kursie trzeba grać w stronę Andujara-Alby.

Wynik: 2:6 2:3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz