Strony


wtorek, 29 lipca 2014

ATP Waszyngton

Lacko L. - Lu Y.H. 
Lu Y.H. ::: 1,62 ::: Pinnacle ::: 3/10

Bardziej cienię umiejętności Lu niż Lukasa Lacko. Tajwańszyk to specjalista od kortów typu hard, do tego na Amerykańskiej ziemi powinien dać z siebie wszystko. Ostatnio w Atlancie zatrzymał go Becker, ale Niemiec był w świetnej dyspozycji. Lacko co prawda wygrywa mecze, ale jakoś nie przekonują mnie te jego zwycięstwa nad graczami o 2 tenisowe półki niżej. Peliwo, Pasha? Istomin sam popłynął w Atlancie.

Wynik: 6:1 6:4

Kavcic B. - Becker B.  
Becker B. ::: 1,83 ::: Pinnacle ::: 3/10

Zaskoczył mnie ten kurs na Niemca. Przecież Becker pokazał się ostatnio ze świetnej strony na turnieju w Atlancie, gdzie uległ dopiero w półfinale Seli po trzech setach, ale Dudi (Izraelczyk) zagrał genialny turniej. Myślę, że forma Niemca nie spadła tak z tygodnia na tydzień i nadal jest w wysokiej dypozycji.
Kavcic przede wszystkim większość meczy gra na ziemi, ale ostatnio pograł dużo w challengerach, wygrał 3 turnieje + zaliczył 1 finał. Ale co z tego skoro środowisko challenger to niebo, a ziemia w porównaniu do ATP. Myślę, że w tym meczu wygra doświadczenie.

Wynik: 3:6 (7)6:7

Estrella V. - Kamke T. 
Kamke T. ::: 1,49 ::: Pinnacle ::: 3/10

Estrella miał swoje 5 minut podczas turnieju w Bogocie, przyszła Atlanta i wygrał zaledwie 2 gemy z Matosevicem. Co prawda Tobias Kamke dopiero co przyleciał z Hamburga gdzie zaprezentował się całkiem nieźle, to jednak moim zdaniem wygra ten mecz. Jest lepszy, choć też jego psychika nie jest aż taka pewna. Rok temu doszedł tylko do 2 rundy gdzie powalczył w 3 setach z Dodigem Ivanem.

Wynik: 6:2 4:6 7:6(4)

Chardy J. - Smyczek T. 
Chardy J. ::: 1,56 ::: Pinnacle ::: 3/10

Chardy to poziom wyżej niż Tim Smyczek, jedynie co mnie w tym meczu martwi to fakt, że Francuz dawno nie grał żadnego turnieju. Po świetnym występnie na Wimbledonie, przegrał w Bastad w pierwszej rundzie ze świetnym Cuevasem. Teraz czas na nawierzchnię hard. W tym sezonie bilans Francuza 8:5 dość nieźle, choć w 1 części sezonu też nie miał szczęścia do losowania. Trafiał na takich zawodników jak Djokovic, Tommy Haas czy Dolgopolov grający wtedy świetny tenis. Tim Smyczek już w Atlancie pokazał, że jeżeli rywal postawi poprzeczkę wyżej to okropnie ciężko mu się gra, tak też było z Marinko Matosevicem.

Wynik: (5)6:7 6:3 4:6

Istomin D. - Tomic B. 
Tomic B. ::: 1,55 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 0:3, do tego ostatnio Tomic wygrał turniej w Bogocie. Widać, że forma dopisuje, najwyższy czas by w końcu Bernard pokazał na co go stać poza swoim krajowym podwórkiem gdzie co roku gra świetnie. W Stanach Zjednoczonych powinno grać mu się lepiej niż w Europie. Istomin ostatnio kiepsko, przegrał z Lacko. Co prawda to zawsze groźny gracz i nigdy nie wiadomo kiedy odpadli to jednak wszystko tutaj wskazuje na Tomica.

Wynik: 6:4 7:6(6)

Paire B. - Karlovic I. 
Karlovic I. ::: 1,61 ::: Pinnacle ::: 3/10

Paire jest w podobnej formie w tym sezonie co Janowicz czyli żenującej. Ostatnio Francuz zaliczył dużo porażek, co prawda wygrał tutaj z Dancevicem oddając tylko 4 gemy, ale Kanadyjczyk zagrał żałośnie. Karlovic finał Bogocie, rok temu nie grał tutaj bo w Atlancie złapał jakąś kontuzję.
Czemu Karlovic wygra ten mecz? Moim zdaniem Paire będzie się denerwował znając jego mentalność przy serwisie Ivo i tak też przegra mecz. Chorwat zaliczył ostatnio dwa finały pod rząd. Jest w formie, a Paire nie.

Wynik: (5)6:7 7:6(11) (2)6:7

Sela D. - Groth S. 
Groth S. +2,5 gema ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 3/10

Sela ostatnio zaliczył finał w Atlancie gdzie był w świetnej formie, ale przegrał z Isnerem który ma atomowy serwis. Dudi jest okropnie niskim zawodnikiem, mierzy on około 175 cm wzrostu, a Groth ma około 200 cm. Takim zawodnikom okropnie ciężko jest odbierać mocny serwis. Zabezpieczam się handicapem, bo prawdopodobnie możemy zobaczyć tutaj jakies tie-breaki. W 2008 roku wygrał Samuel.

Wynik: 7:6(3) 3:6 6:4

Hewitt L. - Matosevic M. 
Hewitt L. ::: 2,05 ::: Pinnacle ::: 3/10

Pojedynek dwóch Australijczyków więc na korcie będzie walka na całego. Szykuje się dobry mecz, ale ja stawiam tutaj na doświadczenie Hewitta który wygrał ostatnio turniej w Newport. Rok temu zaliczył półfinał w Atlancie, teraz odpuścił w tym roku i mam nadzieję, że swoją formę przyszykował właśnie na US Open Series. Matosevic gra ostatnio dużo i dobrze, ale moim zdaniem jego forma po dobrym okresie gry będzie powoli jechać teraz w dół.

Wynik: 6:4 6:3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz