Strony


poniedziałek, 5 stycznia 2015

ATP Brisbane, ATP Chennai, ATP Doha

ATP Brisbane: 

Kudla D. - Nieminen J. 
Nieminen J. ::: 1,73 ::: Pinnacle ::: 3/10

Fin co prawda ma już swoje lata, ale to będzie dla niego pierwszy mecz po przerwie, więc powinien być dobrze przygotowany i wypoczęty. Już rok temu próbował swoich sił w Brisbane, ale zatrzymał go genialny Roger Federer, który doszedł do finału.
Denis Kudla zawodnik z rocznika 1992, przede wszystkim poziom challenger. Co prawda przeszedł tutaj kwalifikacje, ale nazwiska nie powalają. Może poza jednym Victorem Troickim, ale on we wcześniejszym meczu obronił bodajże 6 MP, co świadczy tylko o jego słabości.

Wynik: 4:6 6:1 4:6

Klizan M. - Melzer J. 
Klizan M. ::: 1,74 ::: Pinnacle ::: 3/10

Pierwsza myśl to był typ na Melzera z powodu wyższego kursu, ale po dłuższym zastanowieniu gram tutaj na o wiele młodszego Klizana przed którym stoi cała tenisowa kariera. Obaj zawodnicy są nieobliczalni, bo Melzer swoim doświadczeniem już nie raz pokazał, że potrafi odpalić na jakimś turnieju i dojść do finału (bodajże 2 lata temu w Winston-Salem). Poprzedni sezon w wykonaniu Jurgena był beznadziejny.
Klizan to dziwny zawodnik, ale przynajmniej coś wygrał niż Jerzy Janowicz. Może i grać przez pół sezonu słabo, ale w Monachium wygrał 8 meczów kończąc turniej jako zwycięzca, a w Pekinie pokonał Nadala i doszedł do półfinału turnieju. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

Wynik: (5)6:7 7:6(6) 6:1

ATP Chennai:

Lacko L. - Bedene A. 
Bedene A. ::: 2,03 ::: Pinnacle ::: 3/10

Fakty wskazują tutaj na Bedene, ale ruch kursów wskazuje na Lacko pomimo to gram na Słoweńca, a nie Słowaka. Aljaz od 2 lat radzi sobie na tym turnieju całkiem dobrze, osiąga tutaj bardzo dobre wyniki. Widać, że zależy mu na tym turnieju, albo po prostu pasuje mu taka nawierzchnia. Warto dodać, że Słoweniec przeszedł tutaj kwalifikacje jak burza, wygrał 3 pewne mecze oddając tylko 14 gemów swoim przeciwnikom. Może i to nie byli rywale najwyższych lotów, to jednak zaaklimatyzowanie się i rozegranie na pewno stawiają go w tym meczu w roli faworyta, przynajmniej w mojej opinii.

Wynik: (0)6:7 3:6

Pozostałe typy na sucho (test): 
Falla A. (2,62) 
Gonzalez A. (2,53)
Devvarman S. (3,26)
Ymer E. (3,05)
Prashanth V. (5,61) 
Ramanathan R. (3,02) 
Vanni L. (3,50)

ATP Doha: 

Istomin D. - Berdych T. 
Istomin D. ::: 4,73 ::: Pinnacle ::: 3/10

Warto zainteresować się tym typem, bo turniej w Doha jest mocno obsadzony (Djokovic, Nadal, Ferrer, Berdych itd.) i pewnie ktoś prędzej czy później szybko wyleci. Ja tutaj upatruję dzisiaj duże szanse w Istominie, który niekiedy potrafi odpalić swoje tenisowe umiejętności na wyższe obroty niż zazwyczaj.
Berdych już rok temu pożegnał się w pierwszej rundzie podczas tego turnieju przegrywając z Ivo Karlovicem, w Chennai 2 lata temu wyrzucił go Bautista-Agut. Czech od paru sezonów początki roku zaczyna od "wpadek" po dość wysokich kursach. Dzisiaj żadną niespodziankę nie będzie jego porażka.

Wynik: 1:6 4:6

Mayer L. - Seppi A. 
Seppi A. ::: 1,89 ::: Pinnacle ::: 3/10

Leonardo Mayer zaskoczył mnie pozytywnie w poprzednim sezonie, gdzie jego grę podczas niektórych turniejów oglądało się z przyjemnością, to jednak w pozostałych turniejach nie popisał się jakimiś dobrymi wynikami. Do tego hard to nie jest na pewno jego ulubiona nawierzchni, a nowy sezon to wielki znak zapytania nad jego formą jaka ona będzie.
Seppi to gracz uniwersalny, który potrafi odnaleźć się na każdej nawierzchni. Choć nie darzę go wielką sympatią, to jednak doceniam jego umiejętności. W tym meczu w mojej opinii jest faworytem spotkania.

Wynik: 7:5 (4)6:7 (4)6:7

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz