Strony


środa, 7 stycznia 2015

ATP Brisbane, ATP Chennai, ATP Doha

ATP Brisbane: 

Nieminen J. - Duckworth J. 
Duckworth  J. ::: 2,44 ::: Pinnacle ::: 1/10
2:0 Duckworth  J. ::: 4,00 ::: Bet365 ::: 1/10
Nieminen J. -1,5 seta ::: 2,60 ::: Pinnacle ::: 1/10

To jest jeden z tych tak zwanych podejrzanych meczów gdzie wszystko wskazuje praktycznie na Fina, a nie zdziwię się jak wygra jutro Australijczyk. Śledzę tenis nie od dziś i takie niewytłumaczalne wyniki są praktycznie co turniej. Dlatego upatruję się tutaj niespodzianki w postaci zwycięstwa Duckwortha który pokonał Gillesa Simona. Spotkali się dokładnie rok temu podczas tego samego turnieju, wygrał bez większych problemów Nieminen.
Czemu jutro może wygrać Australijczyk? Bo w następnej rundzie będzie czekał Federer, a Fin ma już swoje lata i nie jedno widział, dlatego mobilizacja z jego strony może być mniejsza i da wygrać Australijczykowi ku uciesze publiczności.
Ja sam osobiście wystawiłbym tutaj na Fina jakieś 1,30, kurs jest moim zdaniem podejrzanie zawyżony.

Wynik: 6:4 (5)6:7 3:6

Kubot L. - Groth S. 
Groth S. ::: 1,71 ::: Pinnacle ::: 3/10

Kubot znany jest z tego, że przeplata dobre mecze by później na następny dzień zagrać przysłowiową tenisową padakę. Wygrywa wtedy kiedy mało kto na niego liczy i przegrywa kiedy ludzie widzą w nim szanse. Gra od kwalifikacji, pokonał Andersona wszystko pięknie, ale nadal to jest ten sam Łukasz Kubot. Groth ma piekielnie silny serwis, zresztą podobnie jak i Anderson, ale gra przed własną publicznością i rundę wcześniej wyrzucił Hewitta broniącego tutaj tytuł. Jutro to będzie dla niego poważny sprawdzian przeciwko Polakowi. Ogólnie szykuje się zacięty i dobry mecz.

Wynik: 4:6 7:6(2) (3)6:7

ATP Chennai: 

Bedene A. - Lopez F. 
Bedene A. ::: 2,81 ::: Pinnacle ::: 1/10
Bedene A. +1,5 seta ::: 1,85 ::: Pinnacle ::: 2/10

Tak jak już wcześniej pisałem, Bedene lubi ten turniej, osiąga tutaj od bodajże 2 sezonów całkiem dobre wyniki i nie jednemu lepszemu zawodnikowi z czołówki napsuł sporo krwi podczas meczu. Wygrał w Indiach już 4 mecze nie tracąc przy tym ani jednego seta.
Lopeza widziałem w tym roku podczas turnieju pokazowym na Półwyspie Arabskim. Nie zagrał tam niczego wielkiego, zresztą nie wiem co on robi tutaj w Indiach. Taki zawodnik powinien być już w Australii, ale warto dodać, że Hiszpan startuje w tym turnieju z numerem 2. Kursy przesadzone, bo Lopez to taki tenisowy "pusiak" aka "gorąca głowa".

Wynik: 6:4 6:4

Gojowczyk P. - Bautista-Agut R. 
Lu Y.H. - Carreno-Busta P. 
Bautista-Agut R. & Lu Y.H. ::: 2,10 ::: Pinnacle ::: 3/10

Gojowczyk to zawodnik o klasę gorszy niż Hiszpan, pomimo to, że rok temu pokazał się z dobrej strony w Doha, to przeciwko Bautista-Agut nie daję mu większych szans. Rok temu Bautista-Agut zaliczył całkiem udany początek sezonu i jego genialny 5 setowy mecz z Del Potro podczas Australian Open. Myślę, że w tym meczu obędzie się bez niespodzianki, już prędzej przegra inny Hiszpan GGL niż on.
Lu jest z Tajwanu więc Indie to dla niego kraj praktycznie po sąsiedzku. Czuje się na hardach dobrze, w pierwszym meczu bez większych problemów. Carreno-Busta młody zawodnik, co prawda pokonał w pierwszej rundzie Gonzaleza, ale ten z nawierzchnią typu hard ma tyle wspólnego co właśnie Hiszpan.

Wynik I: 3:6 2:6
Wynik II: 6:4 6:4

ATP Doha: 

Seppi A. - Dodig I.
Seppi A. ::: 1,85 :::: Pinnacle ::: 2/10

Grali ze sobą wiele razy, ale w większości przypadków wygrywał właśnie Włoch. Mecze były niezwykle zacięte. Seppi gra tutaj dość dobrze, już sprawdził go Leonardo Mayer gdzie wygrał po dobrym meczu. Chorwata jeszcze nie miał kto sprawdzić, bo jak się okazało Berrer po pokonaniu Nadala spuchł w meczu. Co by nie mówić to Seppi jest tutaj słusznym faworytem meczu, jak będzie? To się okaże dopiero po meczu.

Wynik: 7:5 6:4

Ferrer D. - Brown D. 
Brown D. ::: 7,29 ::: Pinnacle ::: 1/10

Ferrerowi dość często zdarzają się takie wpadki w sezonie po dość wysokich kursach. Zresztą na Hiszpana kursy praktycznie zawsze są w granicach 1,10-1,30, a przecież to nie jest zawodnik który wygrywa wszystko. Czasami leci z turniejów w najmniej oczekiwanym momencie i na to dzisiaj liczę. Doha taki dość dziwny turniej, już sam fakt, że Brown gra tutaj dobrze tak samo jak w poprzednim sezonie. Raz urwał set Hiszpanowi.
Do tego w następnej rundzie prawdopodobnie będzie czekał Novak Djokovic, więc to jest jeden z tych meczów na dzisiaj gdzie widzę niespodziankę. Stawka rekreacyjna.

Wynik: 6:2 6:2

3 komentarze:

  1. Gratuluje wyczucia(szczęścia) jeśli chodzi o mecz Nieminena.Przyznam,że skorzystałem;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na Bedene już się nie zdecydowałem grać,a szkoda

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dobre typy, tak trzymać!

    OdpowiedzUsuń