Strony


piątek, 9 stycznia 2015

ATP Brisbane, ATP Chennai, ATP Doha

ATP Brisbane: 

Federer R. - Dimitrov G. 
Powyżej 21 gemów ::: 1,63 ::: Pinnacle ::: 2/10

Co tu dużo pisać o tym meczu? Pojedynek mistrza z uczniem. Szwajcara tak naprawdę to jeszcze nie miał kto sprawdzić na tym turnieju. Grał z samymi ogórkami z Australii, więc jak wypadnie jego forma na tle genialnego Bułgara który z roku na rok wspina się coraz wyżej w rankingu ATP? Grali ze sobą już 2 razy i 2 razy wygrał Federer, ale to nie były spacerki i na samo liczę jutro. Myślę, że nawet mogą paść tutaj 3 sety, w ćwierćfinałach nie mieliśmy ani jednej niespodzianki, a jutro szykują się naprawdę dwa dobre zacięte mecze, przynajmniej na papierze tak to wygląda.

Wynik: 6:2 6:2

Raonic M. - Nishikori K. 
Raonic M. ::: 2,82 ::: Pinnacle ::: 1/10
Raonic M. +1,5 seta ::: 1,68 ::: Pinnacle ::: 1/10
Raonic M. +3,5 gema ::: 1,65 ::: Pinnacle ::: 1/10

Tak się złożyło w Brisbane, że w turnieju jest 1,2,3,4 turniejowa. H2H 1:4 na korzyść Japończyka, ale ich mecze były zawsze niezwykle zacięte, jeden ani drugi nie odpuszcza. Dwa razy wygrał Japończyk w Tokio, ale wiadomo... Grał u siebie. Do tego jeszcze wygrał podczas turnieju w Madrycie, ale tam był w genialnej formie gdzie tylko kontuzja sprawiła, że nie pokonał w finale Rafela Nadala w Hiszpanii na nawierzchni ziemnej! Jeszcze jedno zwycięstwo Japończyka to mordercze 5 setów podczas US Open, gdzie jak wiemy Kei był w życiowej formie i doszedł do finału US Open. Na Wimbledonie tylko raz wygrał Raonic.
Jak dla mnie takie mecze to są 50% na 50% szans i decyduje w nich dosłownie dyspozycja gra. Kei to cierpliwy zawodnik, czyhający na moment słabości zawodnika niczym lis z ukrycia. Natomiast Raonic to piekielnie mocny serwis i silny forehand. Kiedyś nazywany tenisowym drewnem, dziś jego umiejętności są na poziomie top 10. Oj będzie się działo!

Wynik: (4)6:7 7:6(4) 7:6(4)

ATP Chennai: 

Wawrinka S. - Goffin D. 
Wawrinka S. ::: 1,55 ::: Pinnacle ::: 3/10

Skoro dają ponad 1,50 na Szwajcara to wypadałoby to zagrać. Wygrał rok temu ten turniej, ogólnie jest on o klasę lepszym zawodnikiem niż Goffin który podczas tego turnieju pomęczył się trochę z Haider-Maurerem czy Berankisem. Belg co prawda zawodnik nieobliczalny, który rok temu zaliczył genialna serię wygrywając kilka turniejów pod rząd w tym jeden ATP. Jednak to było rok temu, teraz nie wiadomo czy jest w aż takiej dobrej formie. Stanisław powinien pokazać tu swoją klasę, zresztą moim zdaniem wygra on cały turniej, bo bardzo nie ma mu kto tu zagrozić.

Wynik: 7:5 6:4

ATP Doha: 

Ferrer D. - Berdych T. 
Berdych T. ::: 1,53 ::: Pinnacle ::: 3/10

Będzie się działo, będzie zabawa! Tak można zapowiedzieć ten mecz. H2H 6:5 na korzyść Ferrera, ale to Berdych wygrał dwa ostatnie mecze pomiędzy nimi. Jest to finał, a Hiszpan nigdy nie odpuszcza co już pokazał w meczu z Karlovicem, że walczy do ostatniej piłki. Berdych po zmianie trenera wiele osób zachwyca się teraz jego grą i być może poprawił swoją grę o ten jeden poziom więcej. Wszystko okaże się podczas Australian Open jak to będzie wyglądało. Dzisiaj to dla niego duży sprawdzian, ale to on jest dzisiaj słusznym faworytem meczu. Ich mecze były bardzo zacięte, urywali sobie sety, walczyli do ostatniej piłki. Hiszpan może być trochę zmęczony po trzech tie-brekach z Karlovicem.

Wynik: 6:4 7:5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz