Strony


poniedziałek, 12 stycznia 2015

ATP Sydney, ATP Auckland

ATP Sydney:

Klizan M. - Troicki V. 
Klizan M. ::: 1,96 ::: Pinnacle ::: 4/10

O Klizanie pisałem dość sporo podczas turnieju w Brisbane. Wygrał tam z Melzerem czy obronił 6 MP z Dolgopolovem którego ostatecznie pokonał. Okropnie dziwny gracz i nigdy nie wiadomo w jakiej będzie formie, ale myślę, że przed Australian Open będzie chciał wypaść jak najlepiej bo przeciwnik jest spokojnie w jego zasięgu.
Troicki po powrocie do ATP męczy się ze swoją grą, gra turnieje od kwalifikacji gdzie nie robi tam oszałamiających wyników. Według bukmacherów jest to mecz 50% na 50% szans, a ja w to mocno wątpię, bo w moim mniemaniu Klizan jest tutaj solidnym faworytem meczu.

Wynik: 2:6 3:6

Tomic B. - Sijsling I. 
Tomic B. -1,5 seta ::: 1,70 ::: Pinnacle ::: 3/10

Dla Tomica turniej w Sydney który już raz wygrał to jest taki turniej jak dla Bedene Chennai. Osiąga tutaj swoje najlepsze wyniki, rok temu zagrał tutaj w finale z Juanem Martinem Del Potro. Już w Brisbane Bernard pokazał się z całkiem dobrej strony.
Holender na nawierzchni typu hard jest niezwykle słaby. W Chennai mu nie poszło z grą po jego myśli, a tutaj pomimo, że przeszedł kwalifikacje nie wróżę mu świetlanej przyszłości w tym turnieju. Tomic na papierze jest znacznie lepszym tenisistą. Liczę na pewno zwycięstwo w dwóch setach.

Wynik: 6:1 6:2

Seppi A. - Pospisil V. 
Pospisil V. ::: 1,59 ::: Pinnacle ::: 2/10

Seppi pokazał się z całkiem dobrej strony podczas turnieju w Doha, doszedł tam do półfinału turnieju. Teraz będzie grał w Australii gdzie myślę, że przed Australian Open będzie chciał trochę odpocząć od gry niż grać tydzień po tygodniu. Rzadko kiedy Włoch ciągnie passę dobrych wyników przez dłuższy moment.
Pospisil to młody zawodnik z papierami na dobrą grę, już podczas turnieju Hopman Cup pokazał się z całkiem dobrej strony. Zaaklimatyzował się w Australii i jest słusznym faworytem meczu. Spotkali się ze sobą już 3 razy, H2H 2:1 dla Włocha, ale niektóre wyniki były z przed paru lat, a Vasek był wtedy jeszcze nastolatkiem. Wszystkie ich mecze były niezwykle zacięte, dlatego można pokusić się tutaj również o over gemowy.

Wynik: 3:6 (4)6:7

Del Potro J. - Stakhovsky S. 
Stakhovsky S. ::: 2,05 ::: Pinnacle ::: 3/10

Wczoraj typowałem na Almagro który również wraca powoli do ATP, pomimo, że miał w pierwszym secie 2 piłki setowe to przegrał mecz w dwóch setach. Z JMDP może być podobnie, wraca do tenisa po bardzo długiej przerwie. Co prawda wygrał ten turniej rok temu, ale jego forma to wielki znak zapytania.
Z drugiej strony mamy Ukranińca, który rok temu zagrał tutaj w półfinale wygrywając od kwalifikacji 6 meczów i dzielnie walcząc w półfinale z Bernardem Tomicem. Myślę, że będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony podczas tego turnieju, bo jak sami widzicie, broni tutaj dość sporej ilość punktów, a pokonanie JMDP to na pewno jakieś tenisowe wyzwanie. Wiele osób będzie śledziło ten mecz.

Wynik: 6:3 7:6(4)

Istomin D. - Kukushkin M. 
Istomin D. ::: 2,10 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 3:1 na korzyść Uzbeka, ale ich mecze były zacięte. Kukushkin gra tutaj od kwalifikacji, ale to był dla mnie od zawsze zawodnik z poziomu Challenger. Istomin rok temu w Sydney doszedł do ćwierćfinału i bardziej go cenię jako tenisistę. Przegrał bardzo gładko w Doha z Berdychem to fakt, ale Czech był tam w świetnej formie i tylko przez swoją gorącą głowę nie wygrał tego turnieju. Po takim kursie warto zagrać na Denisa.

Wynik: 3:6 (1)6:7

Chardy J. - Querrey S. 
Querrey S. ::: 2,10 ::: Pinnacle ::: 3/10

H2H 1:3 dla Amerykanina, ale warto wziąć pod uwagę fakt, że ich mecze były dość zacięte. Sam grał swój pierwszy mecz w tym roku z Tomicem podczas turnieju w Brisbane i chyba tylko on sam wie jak go mógł przegrać. Zresztą Bernard Tomic na Australijskiej ziemi gra o 2 poziomy wyżej niż na innych kontynentach.
Chardy jak już nie raz pisałem. Zawodnik który odpadli w ciągu roku na paru turniejach. Ostatnio nie wykorzystał 2 piłek meczowych z Dimitrovem. To musi boleć, teraz liczę na to, że odpuści ten turniej i skupi się na przygotowaniach do Australian Open. Mecz 50% na 50% szans więc gram na wyższy kurs.

Wynik: 6:4 6:4

Andujar-Alba P. - Nieminen J. 
Nieminen J. ::: 1,59 ::: Pinnacle ::: 2/10

Fin pomimo gry od kwalifikacjach gdzie w każdym z meczów stracił set to jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że Sydney po prostu lubi. Raz wygrał ten turniej, raz był w finale. Ogólnie widać, że mu zależy na dobrym wyniku. H2H 0:1 z 2014 roku z turnieju Kuala Lumpur gdzie wygrał bardzo pewnie.
Hiszpan z Doha gdzie przegrał z Gasquetem trafił prosto na ten turniej. Co można o Andujarze napisać więcej? Hard to na pewno nie jest jego ulubiona nawierzchnia i nie osiągnął na niej jakiś spektakularnych sukcesów. Stawka delikatnie niższa z powodu męczarni w kwalifikacjach Fina.

Wynik: 6:2 6:2

Groth S. - Muller G
Muller G. ::: 2,30 ::: Pinnacle ::: 2/10

Groth gra u siebie, był w dobrej formie podczas turnieju w Brisbane, ogólnie jest to serwisman, ale nie oszukujmy się. Poziom Challenger, taki zawodnik jak on nigdy nie utrzymuje dobrej dyspozycji na dłuższą metę.
Muller zagrał na podobnym dobrym poziomie w Chennai. Posiada on większe umiejętności w grze na korcie, ogólnie to cenię go bardziej jako zawodnika. Też potrafi mocno przyłożyć podaniem. Dla mnie minimalnym faworytem meczu jest właśnie Luksemburczyk, a kursy wskazują co innego, więc widzę tutaj małe value.

Wynik: 6:3 3:6 (6)6:7

Kyrgios N. - Janowicz J. 
Janowicz J. ::: 2,33 ::: Pinnacle ::: 2/10

Haha to będzie dobry mecz! Przynajmniej na papierze tak wygląda. Kyrgios dostał przepustkę na grę i pokazał się światu podczas ubiegłorocznego Wimbledonu. Rocznik 1995, więc nie wiadomo w jakiej formie będzie teraz. Czy to gwiazda jednego sezonu czy przyszłość ATP? Dowiemy się tego jutro rano.
Obaj znani są z silnego podania, Janowicz ma w głowie siano co pokazał podczas turnieju Hopman Cup. Podbudowany tym zwycięstwem na pewno w tym meczu nie jest bez szans. Ma większe doświadczenie i papiery na grę. On lubi grać dobrze wtedy kiedy mało kto na niego liczy. A myślę, że przeciwko 19 latkowi stać go na dobry wynik.

Wynik: 1:6 7:6(6) (5)6:7

ATP Auckland: 

Monaco J. - Lu Y.H.
Lu Y.H. ::: 1,94 ::: Pinnacle ::: 3/10

Lu w Chennai zaprezentował się z całkiem niezłej strony, forma dopisuje. Powalczył z półfinalistą Hiszpanem Bautista-Augt. Rok temu w Auckland doszedł do finału przegrywając po dwóch tie-brekach z Isnerem, a wcześniej eliminując z turnieju Davida Ferrera. Broni dość sporej ilości punktów i myślę, że spokojnie wygra ten mecz.
Monaco w Doha odpadł od razu z Kavcicem, ale w deblu z Nadalem wygrał turniej. Zresztą Juan swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Niekiedy miał swoje żenujące serie porażek ciągnące się w nieskończoność. Do tego hardy to na pewno nie jest jego ulubiona nawierzchnia w porównaniu do Tajwańczyka.

Wynik: 4:6 6:2 1:6

Lorenzi P. - Ramos A. 
Ramos A. ::: 2,30 ::: Pinnacle ::: 3/10

W życiu na hardzie bym nie postawił jakichkolwiek pieniędzy na Włocha Lorenziego. Dla mnie ten mecz jest jak rzut monetą. Nie sposób tutaj wskazać faworyta. Obaj preferują grę na nawierzchni ziemnej. Gram po prostu na Alberta Ramosa z powodu wyższego kursu.

Wynik: 4:6 3:6

Coric B. - Carreno-Busta P. 
Carreno-Busta P. ::: 2,73 ::: Pinnacle ::: 1/10
Carreno-Busta P. +1,5 seta ::: 1,74 ::: Pinnacle ::: 1/10

Dwóch "gimbusów" na korcie, ale to właśnie Hiszpan ma większe doświadczenie i jest trochę starszy. Nadal nie widzę powodu by aż tak bardzo faworyzować Corica któremu wyszedł rok temu jeden turniej i zaistniał na ustach wszystkich.
Obaj grali w Chennai, Chorwat pokonał bardzo gładko Robina Haase, po czym z Wawrinką ugrał zaledwie 4 gemy. Podobnie i Carreno-Busta zrobił pokonując w 1 rundzie Gonzaleza, a później lekcje tenisa dostał od Lu.
Jak dla mnie minimalnym faworytem meczu jest tutaj Carreno-Busta. Zrobił się wielki mass-pick na tego biednego Chorwata który jeszcze nie raz będzie musiał wytrzeć mleko z pod nosa.

Wynik: 4:6 3:6

1 komentarz: