Strony


czwartek, 15 stycznia 2015

ATP Sydney, ATP Auckland

ATP Sydney: 

Muller G. - Troicki V.
Muller G. ::: 1,97 ::: Pinnacle ::: 7/10
Wygra turniej Muller G. ::: 3,75 ::: Bet365 ::: 1/10

To jest moja perła dnia na jutro. Szczerze to jestem zaskoczony kursami, bo dla mnie wyraźnym faworytem meczu jest tutaj Gilles Muller. Z meczu na mecz jego forma po prostu rośnie! Pisałem już o nim podczas turnieju w Chennai gdzie zagrał naprawdę nieźle, ale uległ Wawrince który po raz drugi wygrał turniej w Indiach.
Reprezentant Luksemburga w Sydney pokonał będącego w świetnej formie Australijczyka Samuela Grotha ze świetnym serwisem, kata Łukasza Kubota w Brisbane. Muller wygrał również z Jeremym Chardym który potrafi grać w tenisa, nie raz bywając niezwykle groźny. Ostatnie jego zwycięstwo to te dzisiejsze nad gospodarzem Bernardem Tomicem. Kapitalny mecz, genialny! Dyspozycja serwisowa Mullera na niesamowitym poziomie, 80% trafionego 1 serwisu, 82% wygrane piłki po pierwszym serwsie, 25 asów przy 0 podwójnych błędach (Janowicz może mu co najwyżej ręcznik podawać). W skrócie - wyglądał świetnie.
Co można napisać o Troickim? Wraca powoli do ATP i buduje swój ranking. W Sydney gra od kwalifikacji i wygrał tutaj już 6 meczów, ale nie miał aż tak silnych przeciwników, a przede wszystkim dobrze serwujących jak Muller. Klizan po dobrym występie w Birsbane w Sydney ewidentnie odpuścił, Hiszpan Pablo Andujar pokonał podstarzałego Nieminena, ale urwał też set Troickiemu który nie ma stabilnej psychiki co pokazał dobitnie dzisiaj w meczu z Simonem Bollelim. Równie dobrze Włoch mógł przegrać ten mecz w dwóch setach i go wygrać w 3, ale zabrakło... dobrego podania!
Co by nie mówić, ale Muller robi na korcie o wiele lepsze wrażenie, wytrzymuje długie wymiany, ma lepsze podanie, jest to dla mnie kandydat do końcowego zwycięstwa w turnieju.

Wynik: 2:6 4:6

Kukushkin M. - Mayer L.
Powyżej 21 gemów ::: 1,52 ::: Pinnacle ::: 4/10

Nie mam zielonego pojęcia kto w tym meczu może wygrać. To jest przykład rasowego, 100% meczu 50% na 50% szans. Naprawdę trudno mi tu wskazać faworyta. Z jednej strony Kukushkin który gra od kwalifikacji, wygrał już 6 meczów, a z drugiej strony Mayer Leonardo który też dobrze serwuje, pokonał Janowicza czy Benneteau. Rzut monetą, walka o finał turnieju ATP. Myślę, że mecz będzie niezwykle zacięty i żaden z nich nie odpuści, 3 sety wcale nie są wykluczone, ale gram po najniższej linii oporu.

Wynik: 6:4 6:4

ATP Auckland: 

Anderson K. - Vesely J.
Anderson K. ::: 1,65 ::: Pinnacle ::: 4/10

Spotkali się rok temu podczas Australian Open. Mecz był 5 setowy i niezwykle zacięty, oczywiście na korzyść Andersona, dlatego jutro możemy spodziewać się podobnej walki na korcie. Większe szanse daje Kevinowi z powodu doświadczenia i lepszego serwisu. Vesely w życiowej formie podczas tego turnieju, ale wszystko kiedyś się kiedyś kończy. Jego przeciwnicy poza Gulbisem który ma gorącą głowę, nie byli po prostu najwyższych lotów. W nocy będzie go czekał naprawdę solidny sprawdzian przeciwko bombardierowi.

Wynik: 4:6 (4)6:7

Pouille L. - Mannarino A.
Mannarino A. -1,5 seta ::: 1,99 ::: Pinnacle ::: 3/10
Mannarino A. -2,5 gema ::: 1,56 ::: Pinnacle ::: 3/10

Dziwny przebieg awansu miał ten Pouille z poza setki rankingowej z rocznika 1994. Trafił do turnieju fartem jako Lucky Loser, później miał do pokonania kompletnego ogórka Venusa. W następnej rundzie szok! Ramos który pokonuje Lu w gładkich dwóch setach, przegrywa z Lucasem. Tak oto grafia do finału gdzie zagra z Mannarino.
Dwóch Francuzów na korcie, ale nie liczę tutaj na jakieś ustawki czy cokolwiek. Adrian zniszczył tutaj swoich przeciwników, najpierw Delbonisowi oddał 2 gemy, później 1 set wygrał z Bautistą-Agutem do 2 gemów, a z Fallą oddał 4 gemy. Jest forma to i są wyniki. Myślę, że pokaże to w półfinale turnieju i awansuje do ścisłego finału, dla takich zawodników zdarza się to niezwykle rzadko. Mannarino jest moim zdaniem o klasę bądź nawet dwie lepszy.

Wynik: 4:6 6:3 5:7

3 komentarze:

 1. Oj coś tym razem nie siadło

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj niestety tak! Jest mi wstyd za te typy!

  Ale to też świadczy tylko o mojej uczciwości, bo jak dobrze wiemy na różnych stronach z typami czy blogach lubią usuwać niewygodne typy i dziwnym trafem jest u nich zawsze zielono. Ja staram się być uczciwy i lojalny wobec odwiedzających.

  Przypomnę, że po burzy zawsze wychodzi słońce!

  Australian Open już niedługo, wystarczy spojrzeć na to kto gra w tych turniejach i można wyciągnąć jeden wniosek. Czołówka odpuściła ewidentnie ten turniej!

  Dziękuję za komentarz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie czekam na AO,pozdro i powodzenia.Będe wpadał

   Usuń