Strony


sobota, 7 lutego 2015

ATP Montpellier & ATP Zagreb & ATP Quito

ATP Montpellier: 

Sousa J. - Janowicz J. 
Sousa J. ::: 3,15 ::: Pinnacle ::: 1/10
Sousa J. +1,5 seta ::: 1,82 ::: Pinnacle ::: 1/10
Sousa J. +4 gemy ::: 1,64 ::: Pinnacle ::: 1/10

H2H 0:2, ale Jurek w tym meczu znowu jest wielkim faworytem, a on po prostu tego nie lubi. Podczas Australian Open miał wciągnąć nosem Feliciano Lopeza, a skończyło się na wyniku 3:0 dla Hiszpana. To jest walka o finał turnieju, a Janowicz osiągnął już to co rok temu, znowu go może zjeść presja.
O Sousie już pisałem wczoraj, gracz bardzo nieobliczalny, ale jak zachodzi gdzieś daleko w turnieju to gra na 200% swoich możliwości. Wczoraj wyrzucił z turnieju "Kolbę", co tylko może świadczyć o jego dobrej formie. Różnica między Portugalczykiem, a Polakiem jest taka, że ten pierwszy ma na swoim koncie tytuł ATP. Po takim kursie aż grzech nie zagrać.

Wynik: (9)6:7 6:3 1:6

Monfils G. - Gasquet R. 
Monfils G. ::: 2,15 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 7:4 i to jest mecz moim zdaniem 50% na 50% szans. Obaj zawodnicy nie są w swojej życiowej formie, a drabinkę turniejową mieli dość łatwą. Monfils niby z jakimiś tam problemami rodzinnymi, ale już gra w półfinale więc nie traktujmy jego wypowiedzi poważnie.
On lubi stworzyć show na korcie, potrafi udawać zmęczonego by zaraz wrzucić 5 bieg i grać swój najlepszy tenis. Myślę, że w półfinale żaden z zawodników nie odpuści. Gasquet pokonał Istomina, ale ten jak dobrze wiemy jest ostatnio kompletnie bez formy i sam do dzisiaj się zastanawiam po co ja grałem na Uzbeka.

Wynik: 4:6 3:6

ATP Zagreb: 

Seppi A. - Granollers-Pujol M. 
Granollers-Pujol M. ::: 2,47 ::: Pinnacle ::: 1/10
Granollers-Pujol M. +1,5 seta ::: 1,57 ::: Pinnacle ::: 1/10
Granollers-Pujol M. +3,5 gemy ::: 1,59 ::: Pinnacle ::: 1/10

H2H 3:4 i warto dodać, że oni znają się doskonale czy to z gry normalnej czy deblowej. Nie skupiają się podczas meczu na serwisie bo po prostu nie mają do tego predyspozycji tylko na wymianach. Liczę tutaj na długi, zacięty mecz, walka o finał turnieju więc obaj dadzą z siebie 200%.
Moim zdaniem Hiszpan zrobił w turnieju lepsze wrażenie, pokonał lepszych przeciwników jak Dodiga Ivana czy wczoraj Sijslinga. To był genialny mecz z Holendrem, bardzo zacięty i długi. Sijsling robił wszystko co mógł by wygrać to spotkanie, ale zabrakło mu paliwa, ewentualnie kontuzja kolana.
Włoch jedną nogą był już poza turniejem, rozegrał tutaj 3 mecze i w każdym były 3 sety, ostatni mecz to bardzo zacięty z Berankisem, niestety Litwin przegrał tie-break w ostatnim secie ze stanu 1:4. Granollers to jednak poziom wyżej i Seppi będzie miał dzisiaj trudny orzech do zgryzienia.

Wynik: 7:6(5) 6:1

Baghdatis M. - Garcia-Lopez G. 
Baghdatis M. ::: 1,70 ::: Pinnacle ::: 2/10

Liczę tutaj na Cypryjczyka który dawno nie był w półfinale turnieju ATP, ale kto wie czy nie wygra w Zagrzebiu. Ma na pewno spore szanse. Nie chce tu nikogo oszukiwać i pisać jakiś wyimaginowanych analiz, po prostu w tym meczu liczę na swoją intuicję. Hiszpan rozegrał dobry mecz z Troickim, ale w drugim secie się zaciął. Natomiast "Bagieta" odesłał do domu Youzhnego. Liczę na większe zaangażowanie ze strony Marcosa dla którego to już mogą być jedne z ostatnich lat tenisa na najwyższym poziomie. Stawka delikatnie niższa.

Wynik: 4:6 4:6

ATP Quito: 

Lopez F. - Verdasco F. 
Verdasco F. ::: 1,61 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 3:4 ostatni raz na mączce grali w 2004 roku, ale nie ma najmniejszego sensu do tego wracać. Dwóch Hiszpanów na korcie więc walka powinna być na całego, ale to moim zdaniem właśnie leworęczny Verdasco na mączce gra o wiele lepiej, jest bardziej ambitny i waleczny. Lopez jest stworzony do gry na hali czy trawie gdzie niszczy swoim slajsem, na ziemi już to tak fajnie nie wygląda.
Obaj zawodnicy mieli po drodze do półfinału słabych przeciwników, dlatego nie ma sensu nimi się sugerować tylko spojrzeć trzeźwo na ten mecz kto jest po prostu lepszy. Moim zdaniem jest to Verdasco, stawka delikatnie niższa z wiadomych powodów.

Wynik: 7:6(5) 7:6(1)

Estrella V. - Bellucci T. 
Estrella V. ::: 2,83 ::: Pinnacle ::: 1/10
Estrella V. +1,5 seta ::: 1,68 ::: Pinnacle ::: 1/10

Estrella to jest taki zawodnik który jak odpadli to gra na 250% swoich możliwości i taki Bellucci to nie będzie dla niego żaden poważny przeciwnik. Jak dla mnie ten mecz to 50% na 50% szans, a nawet odrobinę większe dawałbym tutaj Estrelli.
Liczę na zacięty mecz, nawet niewykluczone, że 3 setowy. Po takim kursie wchodzę w reprezentanta Dominikany. Wczoraj zniszczył nieobliczalnego Klizana oddają mu zaledwie 4 gemy. Jeżeli tak zagra przeciwko Brazylijczykowi to ten mecz może spokojnie wygrać, ale ze stawkami bym tutaj nie szalał.

Wynik: 7:6(5) 7:5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz