Strony


poniedziałek, 2 lutego 2015

ATP Montpellier & ATP Zagreb

ATP Montpellier: 

Janowicz J. - Brown D. 
Janowicz J. :::  1,45 ::: Pinnacle ::: 2/10

Janowicz zrobił to co miał zrobić podczas Australian Open, czyli dojść do 3 rundy turnieju. Teraz będzie sezon gry na hali, czyli tej teoretycznie najlepszej dla Jerzego Janowicza, gdzie osiąga tam swoje najlepsze wyniki. Rok temu podczas tego turnieju doszedł do półfinału, gdzie był w naprawdę dobrej formie.
Martwić może jedynie w tym meczu H2H 0:2 na korzyść Browna z lat 2011-2012, ale wtedy to o Jerzym Janowiczu mało kto słyszał. Obaj zawodnicy dobrze radzą sobie w grze na hali, ale to Janowicz jest "wschodzącą" gwiazdą i takich zawodników po prostu musi pokonywać. Stawka delikatnie niższa.

Wynik: 2:6 7:6(1) 7:5

Sousa J. - Lokoli L. 
Sousa J. ::: 1,42 ::: Pinnacle ::: 3/10

Lokoli rocznik 1994, 250 miejsce w rankingu i jeszcze nie wygrał swojego meczu w ATP. Sousa co by nie mówić na hali potrafi grać, co już nie raz udowodnił. Doświadczenie stoi po jego stronie.
Francuz to zawodnik na poziomie Challenger gdzie właśnie na takich turniejach robi dobre wyniki. Już nie raz pisałem o tym, że ATP to zupełnie inna liga.

Wynik: 6:2 6:4

Kamke T. - Millot V. 
Kamke T. ::: 1,46 ::: Pinnacle ::: 2/10

H2H 3:0 i to były raczej mecze do jednej "bramki". Millot co tu się oszukiwać, jest dużo gorszym zawodnikiem. 150 miejsce w rankingu świadczy o jego dyspozycji. Poza tym, że jest z Francji i gra przed własną publicznością nic innego za nim nie przemawia.
Niemiec Tobias Kamke może nie jest klasowym zawodnikiem to jednak takie mecze wygrywa. Gorzej dla niego się robi kiedy po drugiej stronie siatki stoi ktoś regularny czy z czołówki ATP. Trochę obawiam się tego meczu dlatego stawka delikatnie niższa. Portugalczyk w 2014 roku niższą rangą turnieju nawet nie był zainteresowany.

Wynik: 2:6 6:3 7:5

ATP Zagreb: 

Berankis R. - Lacko L. 
Lacko L. ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 3/10

Ten cały Litwin Berankis to taki niespełniony talent, niby chłopak ma potencjał, ale kręci się od lat w okolicach 100 rankingowej. Na Australian Open po 5 setach pokonał beznadziejnego Sijslinga, po czym w następnej rundzie przegrał z Andersonem. W międzyczasie wziął sobie udział w turnieju challenger... w Hong Kongu. Oczywiście przegrał tam już w pierwszej rundzie.
H2H 0:2, do tego Lacko lubi grać na hali (co prawda Berankis też). Pomimo, że również zagrał 5 setów podczas Australian Open w pierwszej rundzie, to później urwał set Dimitrovowi. Mecz powinien być wyrównany, ale po raz trzeci na korzyść Lukasa Lacko.

Wynik: 6:0 6:2

Coric B. - Stakhovsky S. 
Stakhovsky S. ::: 2,02 ::: Pinnacle ::: 2/10

Nie lubię stawać na młodych zawodników którzy opalą w sezonie 2-3 razy i już widzi się w nich wielki potencjał. Powiedzcie gdzie jest teraz Guido Pella który doszedł do półfinału turnieju ATP przed French Open w Niemczech?
Corcic gra u siebie i może go zjeść trochę presja narzucona na dobry wynik. Rok temu pokazał się, ze świtnej strony w Umag, ale tam grali na mączce. W tym sezonie zawodnik z rocznika 1996 tylko raz wygrał i aż 3 razy przegrał, w żadnym meczu mi nie zaimponował.
Ukrainiec to może i nie jest jakiś wybitny zawodnik, ale swoje grać potrafi, na pewno doświadczenie stoi zdecydowanie za nim i na to stawiam.

Wynik: 2:6 4:6

2 komentarze:

  1. Jurek niczym reprezentacja w ręczną, niezwykła dramaturgia. Obronionych 6 match pointów!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze jestem pod cholernym wrażeniem twojej skuteczności ostatnio. Gratuluje wiedzy.

    OdpowiedzUsuń