czwartek, 10 września 2015

US Open 2015

Djokovic N. - Cilic M.
Cilic M. +2,5 seta ::: 1,84 ::: Pinnacle ::: 1/3

H2H 13:0 z lat 2008-2015. Bilans meczów bezpośrednich podobny trochę jak z Wawrinką, w meczach "normalnych" do dwóch wygranych setów totalna dominacja Novaka, ale już w meczach najwyższej rangi tych do trzech wygranych setów robi się ciekawie. Tak oto Djokovic tylko dwa razy nie stracił seta z Cilicem w takich spotkaniach i ostatnio było to dość niedawno bo na Wimbledonie, wcześniej w 2010 roku na rozgrywkach pucharowych Davis Cup. Rok temu na najbardziej prestiżowym szlemie padło 5 setów, French Open 4 sety, US Open 2008 4 sety. Niby Serb na początku roku w Monte-Carlo zniszczył Cilica 6:0 6:3, ale jest to kompletnie bez znaczenia. Inna nawierzchnia, a do tego Marin wracał wtedy po długiej przerwie od tenisa i był daleki od optymalnej formy. Teraz jego gra z meczu na mecz nabiera coraz większej pewności, ale czy pokona Novaka? Śmiem w to wątpić. Jednak co by nie mówić, Serb pokazuje od zakończenia Wimbledonu przez całe US Open Series, że jest spokojnie do ugryzienia. Gulbis, Murray, Goffin, Dolgopolov, Federer, Bautista-Agut, Lopez... i teraz mam nadzieję, że to będzie Cilic.

Wynik: 6:0 6:1 6:2