środa, 28 października 2015

ATP Basel 2015

Dimitrov G. - Nadal R.
Dimitrov G. +1,5 seta ::: 1,69 ::: Pinnacle ::: 1/3

H2H 0:6 z lat 2009-2015. Jednak w 4 spotkaniach Bułgar potrafił wygrać z Hiszpanem przynajmniej jednego seta. Nie grają na mączce, a hala moim zdaniem bardziej premiuje Dimitrova niż Nadala. "Rafa" w Pekinie i Szanghaju zrobił dość dobry wynik jak na jego formę w tym roku to jednak tutaj w Bazylei stoczył niezwykle zacięty mecz z Lukasem Rosolem, a pierwszego seta przegrał do 1 gema. Słabo to wszystko wyglądało, pewnie dzisiaj Nadal zagra zdecydowanie lepiej, ale też i przeciwnik będzie wyższych lotów.
Grigor również tego sezonu nie może zaliczyć na pewno do udanych to jednak jeszcze trzyma ten swój poziom, a jego ostatnie porażki można logicznie wyjaśnić - Stockholm Berdych zwycięzca turnieju, Tokio Paire finalista turnieju, Kuala Lumpur Becker w świetnej formie zaliczył półfinał turnieju urywając set zwycięzcy Davidowi Ferrerowi. Dimitrov w pierwszym meczu turnieju nie dał najmniejszych szans Stakhovskiemu.

Wynik: 4:6 6:4 3:6