sobota, 31 października 2015

ATP Basel 2015

Nadal R. - Gasquet R.
Gasquet R. +1,5 seta ::: 1,93 ::: Pinnacle ::: 1/3

H2H 13:1 z lat 2003-2014, a to jedno zwycięstwo Francuza było właśnie w tym najbardziej "starym" spotkaniu podczas Challengera, mniejsza oto, o mecz z przed około 12 lat. Pomimo to w dosłownie kilku spotkaniach Gasquet potrafił urwać set, ale zawsze od tego czasu przegrywał. Nic dziwnego w końcu styl gry Nadala jest idealnie dopasowany tak naprawdę przeciwko jednoręcznemu backhandowi Rogera Federera, a to że podobnie gra Gasquet, Wawrinka, Youzhny czy inni zawodnicy stąd też tak genialny bilans bezpośrednich spotkań w meczach z wyżej wymienionymi zawodnikami.
Nadal się rozkręca, tak naprawdę rozkręcił się już trochę w Azji, ale tutaj gra z meczu na mecz coraz lepiej. Jednak nie ma co się oszukiwać to nadal nie jest to co było chociażby w poprzednim sezonie. Hiszpan w każdym meczu stracił seta i był tak szczerze o krok od porażki. Z Lukasem Rosolem mecz na styku, rozstrzygną go dopiero tie-break w trzecim secie, z Dimitrovem był w ostatnim secie przełamany, z Cilicem w drugim po przegraniu 1 seta, ale co? "Rafa" wygrał i prawdopodobnie chce się spotkać z Federerem w samym finale turnieju.
Francuz hmm... Facet który swego czasu tańczył bez koszulki w jakimś barze czy klubie pod wpływem zapewne różnych substancji psychoaktywnych jak np. alkohol gra teraz o finał turnieju ATP w Basel, czy nawet turniej kończący sezon WTF w Londynie, chociaż szanse na dostanie się do tego turnieju są dla niego bliskie zeru. Musi się bawić w podobne wyliczanki jak dekadami reprezentacja Polski w piłce nożnej. W tym turnieju gra całkiem niezły tenis, pokonał ponad 2 metrowego Karlovica, Thiema czy Vesleya to musi budzić podziw bo Ci wszyscy zawodnicy świetnie serwują, a Nadal w ostatnim czasie na serwisie jest średni. Jednak jak będzie w wymianach? To jest wielka zagadka, jednak mam nadzieję, że Francuza chociażby na tego jednego seta w tym meczu będzie stać.

Wynik: 6:4 7:6(7)