niedziela, 1 listopada 2015

ATP Valencia 2015

Sousa J. - Bautista-Agut R.
Sousa J. +1,5 seta ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 1/3

H2H 1:4 z lat 2007-2015. Jednak wyniki Hiszpana były z Futuresów 2x i Challengerów 2x. W tym roku Sousa pokonał Bautiste w 3 setach podczas turnieju w Umag na mączce. Teraz gramy na hali i obaj zawodnicy są w świetnej formie. Joao doszedł do finału w Petersburgu gdzie urwał set w finale Milosowi Raonicowi. Na podobny scenariusz liczę i tym razem.
Pokonał Mullera w 2 setach który na hali potrafi grać i ma całkiem dobry serwis, później ambitny Paire który ma chyba najlepszy sezon w karierze również uległ po 3 setach, kolejne mecze to pewne 2 setowe zwycięstwa po 6:4 z Cuevasem i Vaskiem Pospisilem dla którego gra na hali nie jest obca.
Moim zdaniem Bautista miał trochę łatwiejszą drabinkę, wczoraj tak naprawdę mógł pożegnać się z turniejem bo obronił aż 6 piłek meczowych w meczu z będącym ostatnio w świetnej formie Stevem Johnson ze Stanów Zjednoczonych. To zwycięstwo na pewno mocno podbudowało jego ego, ale nie oszukujmy się Sousa tutaj również gra świetny tenis. Uważam, że kurs na Hiszpana jest zbyt niski.

Wynik: 3:6 6:3 6:4