poniedziałek, 16 listopada 2015

ATP World Tour Finals - Londyn 2015

Wawrinka S. - Nadal R.
Nadal R. ::: 1,65 ::: Pinnacle ::: 1/3

H2H 3:13 z lat 2007-2015. Jednak na 4 ostatnie mecze ten bilans wygląda 3:1 na korzyść Szwajcara. Co lepsze grali w tym roku ze sobą aż 3 razy, przykładowo w Szanghaju Wawrinka ugrał tylko 3 gemy, za to już w Paryżu wygrał po bardzo dramatycznym i zaciętym meczu. Tak szczerze to na ostatnim Mastersie tego roku o zwycięstwie zadecydowały dosłownie detale. Uważam też, że Nadal jak to on ma w zwyczaju będzie bardzo chciał się zemścić i wymazać z pamięci tego kompletnie nieudanego smeczu w drugim tie-breaku. Z tego co pamiętam to Hiszpan prowadził również w 1 secie z przełamaniem, ale w kluczowym momencie Stan odrobił brejka. Po drugie moim zdaniem Wawrinka to taki mocno nieobliczalny zawodnik, nigdy nie wiadomo czy będzie miał dzień konia, a najważniejsze jest dla mnie to, że on podczas turnieju długo się rozkręca, a najlepsze mecze gra właśnie w końcowych fazach turnieju. O wiele gorzej idzie mu na początku w pierwszych rundach.

Wynik: 3:6 2:6

Murray A. - Ferrer D.
Ferrer D. +1,5 seta ::: 2,03 ::: Pinnacle ::: 1/3

H2H 11:6 z lat 2006-2015. Grali ze sobą na Mastersie w Paryżu gdzie grałem podobny zakład, niestety okazał się nietrafionym typem. Jednak w wielu spotkaniach ich mecze były zacięte, a Ferrer urywał często sety. Tak też było i ostatnio pomimo wyniku 2:0 z Murraya, mecz miał wiele przełamań, David wiele razy odrabiał przełamanie, w drugim secie nawet prowadził bodajże 3:1.
Andy ma świetny sezon to prawda, ale on z tego co pamiętam jakoś nigdy tutaj w Londynie nie odniósł jakiegoś większego sukcesu. Pierwszy mecz, bardzo solidny przeciwnik i wszystko się może zdarzyć. Ferrera każdy zna jak gra, moim zdaniem zagra jeszcze lepiej niż w Paryżu i będzie chciał się zemścić. Kurs dość atrakcyjny.

Wynik: 6:4 6:4