Strony


czwartek, 19 listopada 2015

ATP World Tour Finals - Londyn 2015

Murray A. - Wawrinka S.
Powyżej 22 gemów ::: 1,72 ::: Pinnacle ::: 2/3
Wawrinka S. +1,5 seta ::: 1,57 ::: Pinnacle ::: 1/3


H2H 8:6 z lat 2005-2013. Przyznam szczerze, że niezwykle intryguje mnie to spotkanie. W tym roku czekałem mocno na pojedynek Djokovica z Nadalem podczas French Open i rozczarowałem się. Tak samo jak ostatnio podczas meczu Murray vs. Nadal. Andy był niezwykle pasywny, przewidywalny do bólu, a większość dłuższych wymian wygrał po prostu Hiszpan.
Obaj Panowie grają w tym meczu o życie i będzie to niezwykle elektryzujące spotkanie. Bilans meczów bezpośrednich jest dość wyrównany, lecz minęło aż 2 lata od ostatniego spotkania pomiędzy nimi, dwa poprzednie mecze wygrał Wawrinka, a teraz jak wiemy jest o niebo lepszym zawodnikiem przy boku Magnusa Normana.
Szczerze? We wszystkich spotkaniach na hardzie do 2 wygranych setów padły zawsze 3 sety czyli w 7 spotkaniach. Pozostałe ich mecze również były dość zacięte. Na tym turnieju jak i wszystkie znaki na ziemi oraz niebie wskazują na to samo.
Wawrinka wyciągnął świetnie set z Ferrerem przy stanie 2:5, na pewno mocno go to podbudowało. Zresztą mecze z Nadalem przez jego dość specyficzny styl gry czyli rotacja leworęcznym forehandem są w moim zdaniu w zupełnie innej kategorii meczów niż właśnie takie klasyczne pojedynki jak Murray vs. Wawrinka itp. Hiszpan jest jedyny w swoim rodzaju, za to Wawrinka podobnie gra jak Federer, a Murray jak Djokovic. Co nie znaczy, że na tym samym poziomie. Powinno być jutro bardzo ciekawie. Ciekawszej pary trudno mi sobie wyobrazić, bo odgrzewane kotlety po raz 30 czy 40 jak Nadal vs. Djokovic czy Federer vs. Djokovic mogą czasami już irytować co niektórych.

Wynik: (4)6:7 4:6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz