Strony


piątek, 18 grudnia 2015

Mistrzostwa świata - Piłka ręczna - Kobiety

Czarnogóra - Dania
Dania ::: 2,17 ::: Pinnacle ::: 2/3

Powód typu jest prosty, Dania to gospodarz imprezy, więc walka w każdym meczu na 100% jest dla nich po prostu obowiązkiem. Dunki odpadły z Rumunkami gdzie tak naprawdę jedna zawodniczka przesądziła o losach spotkania. Neagu rzuciła aż 15 bramek co stanowi prawie połowę wyniku z Danią 31:30.
Można sobie teraz gdybać co by były gdyby nie miała tak dobrego dnia jedna zawodniczka. Mówi się teraz po prostu trudno... gospodarz turnieju nie zagra o strefę medalową. Sędziowie nadal będą pomagać jak i cała hala kibiców wypełniona po brzegi. Co prawda Czarnogóra wygrała w fazie grupowej 23:21, ale teraz moim zdaniem będzie zupełnie inaczej i Dunki zrewanżują się za tamto spotkanie.

Wynik: 20:28

Holandia - Polska
Polska +4,5 bramki ::: 1,76 ::: Pinnacle ::: 2/3

W fazie grupowej Polki przegrały aż 11 punktami, ale teraz sytuacja jest zupełnie inna. Półfinał turnieju, olbrzymia presja, a nasze dziewczyny są mocno podbudowane zwycięstwem nad Węgierkami i Rosjankami gdzie kursy oscylowały w granicach 6,00-8,00. Takie mecze wygrywa się w głowie, a Polki wydawać by się mogło, że grają z meczu na mecz coraz lepiej. Dziwną sytuacją jest, że bukmacher Unibet ciągle reklamuje się w języku polskim na banerach reklamowych tuż przy boisku. Przypadek?
Holenderki są mocne, ale moim zdaniem nie grały jeszcze z naprawdę dobrą drużyną na tym turnieju. Polki w Danii po fazie grupowej ewoluowały niczym pokemon Pikachu w Rajchu, teraz są zdecydowanie mocniejsze po tym co zrobiły w fazie pucharowej. Myślę, że ten mecz będzie na styku i żadna z drużyn jakoś wysoko drugiej nie odjedzie punktowo dlatego też zabezpieczam się dodatkowo wysokim handicapem bramkowym. Polska do boju!

Wynik 30:25

Norwegia - Rumunia
Rumunia +4 bramki ::: 1,78 ::: Pinnacle ::: 2/3

Nie licząc meczów Norweżek z totalnymi outsiderami to tylko w jednym meczu przeciwko Niemkom pokryły tą linię wygrywając mecz 28:22. Półfinał turnieju, do tego to są kobiety czyli mieszanka wybuchowa - wszystko może się zdarzyć, a kursy 1,20 w takiej fazie zawodów są jakimś totalnym absurdem.
Neagu zagrała kapitalne spotkanie przeciwko Dunkom, na pewno Norweżki będą ją podwójnie pilnować, ale za to otworzy się dostęp dla innych zawodniczek.
Wydawać by się mogło, że Rumunkom dobrze się gra z skandynawskimi reprezentacjami jak Szwecja czy Dania, gdzie oba zespoły pokonały, pozostała do kompletu jeszcze tylko Norwegia. Doskonale zdaje sobie sprawę, że Rumunki przegrały dość sporo spotkań na tym turnieju, ale należy zadać pytanie - co z tego? Skoro grają teraz o finał imprezy. Genialnym finałem byłoby na pewno starcie Polek z Rumunkami. Liczę na to, że oba półfinały będą bardzo zacięte, a Rumunkom na dodatek powinni sprzyjać sędziowie z tego faktu, że pokonały gospodynie.

Wynik: 27:27

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz