niedziela, 17 stycznia 2016

Australian Open 2016

Thiem D. - Mayer L.
Mayer L. ::: 2,33 ::: 1/3

H2H 2:1 z lat 2014-2015, ale wszystkie ich dotychczasowe mecze zostały rozegrane na nawierzchni ziemnej. Po pierwsze Thiem jest młody, ale ambitny, a jak już nie raz pisałem młodość nie idzie czasami w parze z doświadczeniem gdzie ona na turniejach wielkoszlemowych jest wręcz wymagana.
Przed Australian Open Mayer w Doha narobił Serbowi chyba najwięcej problemów i mały włos, a nawet Djokovic by stracił z nim seta, jednak pod koniec drugiego seta spalił się psychicznie i ostatecznie wygrał Novak turniej bez straty seta. Szybka przegrana w Sydney z Gabashivilim wcale mnie nie dziwi, bo po pierwsze to Rosjanin był w dobrej formie na tym turnieju, a po drugie przed szlemem nie ma dużej motywacji na jakieś podrzędne turnieje.
Thiem za to w Brisbane doszedł do półfinału turnieju grając naprawdę dobre zawody, ale już w Sydney poddał mecz z Mullerem podczas drugiego seta co jest bardzo złą wiadomością przed Australian Open. Jakiś problem w prawej stopie. Obaj dobrze serwują, zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie i zapewne z nie jednym tie-breakiem o ile ze zdrowiem Thiema jest wszystko w porządku.

Wynik: 6:2 7:6(6) 4:6 7:6(0)