poniedziałek, 4 stycznia 2016

Hopman Cup 2016

Hewitt L. - Sock J.
Hewitt L. ::: 2,41 ::: 2/3

H2H 1:0 z 2014 roku podczas turnieju na trawie - wynik 6:1 6:2. O Lleytonie pisałem dość sporo już ostatnio więc myślę, że nie ma sensu się znowu powtarzać - w wielkim skrócie: gra u siebie, turniej pokazowy, na Australian Open ma podobno zawiesić oficjalnie rakietę. W pierwszym meczu Vesleyowi urwał seta, a w trzecim secie Panowie łamali się jak zapałki, mecz był typowo na styku.
Sock rozegrał spotkanie z Dolgopolovem i co? Przegrał sromotnie 4:6 2:6. Serwisy przegrane do 0 i ogólnie słabo to wyglądało, taki kompletny brak zaangażowania. Zresztą Stany Zjednoczone przegrały spotkanie 1:2 z Ukrainą, tylko miksa wygrały, a zamiast Sereny Williams w singlu wystąpiła Duval Wiktoria mająca zaledwie 20 lat. Jeżeli "skarpeta" jutro wyjdzie z podobnym zaangażowaniem to o wynik jestem spokojny.

Wynik: 7:5 6:4

Vesely J. - Dolgopolov A.
Dolgopolov A. ::: 1,58 ::: 2/3

H2H 0:1 z Paryża 2015 czyli dość niedawno grali ze sobą. Ja już nie raz pisałem, że Dolgopolov to ma olbrzymi potencjał na wielkiego gracza, podobnie jak Gulbis, Janowicz, Klizan, Paire - tylko właśnie jest taki mały problem, że psychika rozwala ich totalnie. Niekiedy totalnie potrafią przejść obok meczu, a niekiedy mają bardzo zacięte mecze ze ścisłym topem i grają jak równy z równym.
Na tym turnieju Ukraina może być taką Polską 2015 która wygrała ten jakże prestiżowy puchar. "Aleks" pokonał w świetnym stylu Socka, wygrali z Amerykanami, a teraz z Czechami zagrają prawdopodobnie o 1 miejsce w grupie. Vesley młody zawodnik, ja mu jeszcze do końca nie ufam, rok temu wygrał turniej w Auckland i to tak szczerze by było na tyle z jego gry. Zagrał 3 setówkę z Hewittem, w końcowej fazie nieźle się Panowie łamali.

Wynik: 5:7 (3)6:7