Hopman Cup 2016 - WTA

Garcia C. - Lisicki S.
Garcia C. ::: 1,74 ::: 2/3
Garcia C. -1,5 seta ::: 2,80 ::: 1/3

H2H 1:1 z 2015 roku. Na Indian Wells w dwóch setach wygrała Sabina, w Cincinnati po 3 setach Garcia. Francuzka jest z 34 miejsca w rankingu, Lisicki z 32. Panie dzieli 4 lata różnicy. To tyle o nich.
Najważniejszą informacją w tym meczu jest to, że Lisicki wraca do gry po bardzo długim okresie przerwy, aż od US Open nic nie grała z powodu kontuzji kolana.
Dość niedawno wznowiła treningi oraz nie jest pewna swojej formy co oficjalnie przyznaje sama: "Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy. Nie mogę się jednak doczekać, aż przekonam się, na jakim poziomie obecnie się znajduję. Leczenie kontuzji zajęło dłużej, niż się spodziewałam. Potrzebuję jednak jeszcze kilku tygodnie, aż poczuję się gotowa na występ w Melbourne''.
Pierwszy mecz na tym jakże mało prestiżowym turnieju to porażka 2:6 2:6 z Darią Gavrliową. Za to Francuzka wygrała swój pierwszy mecz 6:3 5:7 6:3 z Watson. Kto chce niech gra na dokładny wynik po bardzo atrakcyjnym kursie.

Wynik: 6:2 7:6(5)