Strony


piątek, 1 stycznia 2016

Mubadala World Tennis Championship - Abu Dhabi

Ferrer D. - Nadal R.
Ferrer D. +1,5 seta ::: 1,74 ::: 2/3
Ferrer D. ::: 2,94 ::: 1/3

Tsonga przyjechał na pokazówkę i pewnie myślał, że trochę to będzie gra pod publiczkę, niestety przeliczył się. David Ferrer zagrał w tym meczu jakby grał w finale wielkiego szlema, oddał Francuzowi zaledwie 2 gemy po bardzo dobrej grze z jego strony. Jo-Wilfired teraz może udać się do hotelu i wypić spokojnie sylwestrowego szampana.
Wydaje się, że nawierzchnia w Abu Dhabi idealnie pasuje pod grę Hiszpana i piłki odbijają się dla niego na idealnej wysokości, a warto przypomnieć, że właśnie Ferrer jest jednym z niższych zawodników w całym tourze, bo mierzy zaledwie 178 cm.
Wracając do analizy to David pokonał na tym turnieju Nadala już dwukrotnie (2013, 2011) i nie zdziwię się jak zrobi to kolejny raz. Rok temu "Rafa" przegrał również tutaj swój pierwszy mecz z Andy Murrayem. Fakty zresztą są takie, że poza nawierzchnią ziemną jest H2H 8:6 dla Ferrera. Mączka to inna bajka bo tam król jest tylko jeden i pewnie bardzo długo to się nie zmieni. Druga sprawa jest taka, że w roku 2016 wszyscy eksperci tenisa będą uważnie przyglądać się grze Nadala, z powodu dość kiepskiego sezonu 2015 i wielu problemów zdrowotnych Rafaela.

Wynik: 6:3 (4)6:7 6:3

Wawrinka S. - Raonic M.
Raonic M. ::: 2,24 ::: 1/3

H2H 4:0 z lat 2012-2015 i trzeba przyznać szczerze, że Szwajcar potrafi dobrze odczytywać kierunek serwisu osób z dobrym podaniem, chociażby nawet Ivo Karlovica czy właśnie wschodzącej gwiazdy kanadyjskiego tenisa z którym przyjdzie zmierzyć mu się dzisiaj.
Dla mnie Wawrinka to zawodnik typowo turniejowy i w pierwszych rundach gra dość kiepsko jak na niego. On potrzebuje rozkręcić się i wejść w rytm meczowy, wtedy bywa niekiedy nie do zatrzymania. Do tego w Abu Dhabi nigdy nic większego nie osiągnął. Rok temu pokonał tylko bardzo przeciętnego w ostatnim sezonie Almagro, przegrał z Nadalem i Djokovicem, w 2013 poległ po 2:0 z Murrayem i Ferrerem.
Raonic ma już za sobą pierwszy mecz z Andersonem, gdzie miał wiele okazji na przełamanie i bardzo pewnie wygrał ten mecz.

Wynik: 5:7 5:7

1 komentarz: