Strony


niedziela, 14 lutego 2016

ATP Buenos Aires

Thiem D. - Almagro N.
Almagro N. ::: 2,40 ::: 1/3 
Powyżej 22,5 gemów ::: 1,84 ::: 1/3 
 
H2H 1:0 z 2016 roku, a dokładnie to z turnieju Australian Open, wynik? 6:3 6:1 6:3. Jednak w magicznej Argentynie liczę na zupełnie inny wynik. Almagro dwa razy był tutaj w finale z czego jeden nawet wygrał, a drugi przegrał z Ferrerem urywając mu seta. Skoro mowa o Davidzie to warto wspomnieć, że po 15 porażkach z rzędu w końcu Nicolas go pokonał i to w gładkich dwóch setach. Ten wynik na pewno musi budzić podziw i jestem pewny tego, że mocno podbudował mentalnie Almagro. Wcześniej przecież jeszcze wygrał z zawsze silnym i nieobliczalnym Tsongą który zawitał bodajże po raz pierwszy na ten turniej. Hiszpan od lat w Buenos Aires gra na świetnym poziomie, chociażby wspominając turniej z przed roku gdzie zagrał tu w półfinale.
Thiem to niezwykle utalentowany młody talent, ten chłopak ma dopiero 22 lata, a w poprzednim sezonie zgarnął aż 3 tytuły ATP i to wszystkie wygrane na mączce. Almagro ma ich 12 i 9 krotnie był finalistą. Dominic pokonał Rafaela Nadala, wynik poszedł w świat, ale kto chce niech obejrzy sobie chociażby tie-break z trzeciego seta w tym meczu i będzie miał obraz beznadziejnej formy Nadala. Skoro taki Lorenzi czy Juan Monaco który nie grał dobre ponad pół roku go łamali to niech nikogo nie zdziwi zwycięstwo Thiema nad królem mączki.
Liczę, że ten mecz będzie zacięty, obaj są skłonni wygrać ten turniej, na mączce świetnie sobie radzą. Mecz z cyklu młodość vs. doświadczenie i tenisowy spryt. O końcowym zwycięstwie zadecydują zapewne detale, ja tu widzę klasyczny przykład 50% na 50% szans, więc z logicznego punktu widzenia gram po prostu wyższy kurs.

Wynik: 7:6(2) 3:6 7:6(4)

1 komentarz:

  1. zacięty mecz, na live surebeta zrobiłem, thiem już 4 turnieje ma

    OdpowiedzUsuń