Strony


piątek, 19 lutego 2016

ATP Delray Beach

Mannarino A. - Dimitrov G.
Mannarino A. +1,5 seta ::: 2,18 ::: 1/3

Dimitrov nie grał nic od czasu Australian Open, pojawił się dopiero w Delray Beach gdzie wygrał już dwa mecze. Jednak ten drugi z Dzumhurem to ulala, można śmiało powiedzieć, że wyciągnął przegrany mecz za co należą się Bułgarowi brawa. Niedługo rusza turniej w Acapulco i moim zdaniem dla "Grzegorza" turniej w Meksyku się bardziej liczy niż ten tutaj, chociaż jak jest naprawdę tego z wiadomych powodów nie wiem. Wiem za to jedno, w mojej opinii kursy na Dimitrova są jedne z najbardziej zaniżonych, a ten Pan wiele razy przegrywał jak np. rok temu z Harrisonem w Acapulco po kursie w okolicy 7,00. To tylko jeden z bardzo wielu przykładów. Do tego Dimitrov wydaje mi się, że dość często traci set.
Mannarino dla mnie to jest typowy przeciętniak w ATP, dla mnie mocno średni zawodnik, ale czasami potrafi zaskoczyć. Rok temu zagrał na tym turnieju w półfinale. Przegrał ze zwycięzcą ponad 2 metrowym Karlovicem więc to tak naprawdę żadna sensacja. Ostatni argument i chyba najważniejszy to fakt jest taki, że Mannarino jest leworęczny, a tacy zawodnicy zawsze mają ułatwione zadanie przeciwko graczom preferującycm styl gry jednoręcznym backhandem (patrz chociażby vis a vis Nadal vs. Federer) jaki prezentuje akurat Dimitrov. Ten kurs jest mocno zawyżony, w niektórych meczach bukmacherzy dają opcję na seta po 1,55-1,70 a tutaj mamy grubo ponad 2,00 - wygląda to opłacalnie.

Wynik: 4:6 5:7

1 komentarz:

  1. Szkoda typu, bo szanse były bardzo duże. Zwykły pech chyba, Mannarino w drugim secie serwował na set przy stanie 5:4. Powodzenia dalej, wierzę w Ciebie!

    OdpowiedzUsuń