Strony


środa, 3 lutego 2016

ATP Quito

Tomic B. - Carballes Baena R.
Carballes Baena R. ::: 2,74 ::: 1/3

Co nie przemawia za typem? Fakt, że Tomic tutaj rozstawiony jest z #1, a po drugie to widocznie lubi grać w takim klimacie typu Ekwador, Kolumbia - patrz chociażby Bogota i bodajże 2 wygrane turnieje. Tylko różnica między tymi turniejami jest znacząca, bo ten drugi jest rozgrywany na hardzie.
Wracając do argumentów za typem to Tomic nigdy nie był asem na nawierzchni ziemnej i co by o nim nie mówić jego wyniki na tej nawierzchni są po prostu beznadziejne, 16 zwycięstw i 37 porażek. Za to u młodego Hiszpana bilans jest diametralnie inny 238 zwycięstw przy 128 porażkach. Tak naprawdę to tutaj moglibyśmy się zatrzymać z analizą, bo to wystarczy. Dorzućmy jeszcze do tego wysoki kurs i robi się fajny bet do zagrania, a kto lubi mniejsze ryzyko to polecam mu opcję tylko na seta.
Myślę, że dla Tomica jest o wiele ważniejszy turniej który rozpocznie się w następnym tygodniu w Memphis, gdzie rok temu zagrał w ćwierćfinale. Później jest przecież Delray Beach, a Tomic w 2015 roku zagrał tam w półfinale i kolejny tydzień to Acapulco. Tam również Bernard osiągnął dobry wynik bo ćwierćfinał turnieju, przegrał po zaciętym 3-setowym meczu ze zwycięzcą Davidem Ferrerem.

Wynik: 6:3 2:6 6:4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz