Strony


środa, 16 marca 2016

ATP Indian Wells Masters 1000

Nadal R. - Zverev A.
Zverev A. +1,5 seta ::: 1,80 ::: 1/3
Powyżej 22 gemów ::: 1,75 ::: 1/3


Nadal to bez wątpienia jeden z największych walczaków w tourze który walczy o każdą piłkę podczas meczu, jednak fakty są takie jakie są czyli "Rafa" gdzieś od ponad dobrego roku gra na mocno średnim poziomie jak na takiego mistrza przystało. W pierwszym spotkaniu na tym turnieju stracił set z leworęcznym Mullerem, w kolejnym mańkut Verdasco nie wykorzystał bodajże 5 piłek setowych. Tak szczerze to Nadal jeszcze w tym roku nie pokonał żadnego klasowego rywala.
Z drugiej strony siatki mamy bez wątpienia fenomen tego roku. 18 letni Niemiec robi furorę swoimi wynikami od czasu turnieju w Montpellier gdzie doszedł do półfinału. W pozostałych meczach mocno walczył nawet w tych które przegrał, o czym świadczy chociażby 5 setówka z Berdychem w rozgrywkach Davis Cup. Na tym turnieju w Indian Wells jak na razie zaliczył 3 pewne zwycięstwa, a to nad Dimitrovem i Simonem Gillesem budzi we mnie przede wszystkim wielki szacunek.
Młody Alexander zapewne wskoczy dzisiejszej nocy na jeszcze wyższy poziom jeżeli chodzi o mobilizację i będzie chciał pokonać taką legendę tenisa jak Nadal który nie jest w swojej najwyższej formie. Jednak praworęczny Hiszpan gra dość specyficznie lewą ręką nadając piłeczce piekielną rotację awansującą, dlatego dzięki stworzeniu takiemu stylowi gry nadal jest mocny i poza zasięgiem wielu graczy. Dzisiaj liczę na zacięty mecz, niewykluczone, że z 3 setami.

Wynik: (8)6:7 6:0 7:5

1 komentarz: