Strony


niedziela, 10 kwietnia 2016

ATP Marrakech

Coric B. - Delbonis F.

Delbonis F. -2 gemy ::: 1,87 ::: 1/3


Czas na wielki finał w Marrakeszu. 19-letni Borna Coric zmierzy się z o 6 lat starszym leworęcznym Fryderykiem Delbonisem z Argentyny. To powinien być bardzo fajny mecz, bo powoli do głosu w ATP dochodzi nowe pokolenie, a mam tu na myśli właśnie Chorwata, Kyrgiosa, Zvereva czy genialnego Thiema. Oni wszyscy w tym sezonie pokazują się z genialnej strony.
Jednak to Delbonis na mnie zrobił w tym turnieju o wiele lepsze wrażenie. Wszystkie mecze wygrał bardzo pewnie bez straty seta, a warto do tego dodać, że on już na Mastersach w Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim w Indian Wells grał genialny tenis i sensacyjnie pokonał samego Andy Murraya.
To budzi podziw we mnie, wydaje mi się, że Delbonis jest teraz w kwiecie wieku gdzie będzie grał swój najlepszy tenis. Coric na pewno w tym meczu powalczy, ma świetny serwis, dobrze też przebija na drugą stronę siatki. Co prawda jest jeszcze młody i jego organizm szybko się regeneruje to jednak dzisiaj spędził na korcie dobre 2 godziny, a w ćwierćfinale zagrał ponad 3 godziny z Mathieu. Myślę, że im dłużej potrwa ten mecz to będzie tym gorzej dla jednej z sensacji tego sezonu.

Wynik: 2:6 4:6

1 komentarz: