Strony


niedziela, 19 czerwca 2016

ATP Halle 2016

Zverev A. - Mayer F.

Mayer F. +3 gemy ::: 1,78 ::: 1/3 

Mayer F. ::: 2,70 ::: 1/3


Dwóch Niemców w niemieckim finale, jeden 19-latek, drugi 32-latek. Obaj zagrali tutaj po dwa bardzo dobre mecze, Zverev pokonał solidnego Baghdatisa i samego Rogera Federera który nie oszukujmy się nie ma najlepszego sezonu z powodu urazu, a Florian Mayer wygrał tutaj bardzo pewnie z sensacją ostatnich 2 sezonów Dominikiem Thiemem i ubiegłorocznym finalistą Andreasem Seppim.
Myślę, że faworyzowanie aż tak bardzo nastoletniego chłopaka jest tutaj błędem, bo obaj są w świetnej formie za to Mayer jest o wiele bardziej doświadczony. Dla młodego "Alexa" będzie to dopiero drugi finał ATP, wcześniej przegrał w Nicei z Thiemem po bardzo wyrównanym 3-setowym spotkaniu, ale 3 seta młody Niemiec przegrał do 0! To tylko potwierdza, że jeszcze nastoletnia psychika u tego zawodnika mocno działa na jego niekorzyść.
Bardzo ciekawie zapowiada się te spotkanie, jednak po 1,50 nie zagrałbym na 19-latka w finale przeciwko świetnie wyglądającemu Mayerowi. Zapewne niemiecka publika będzie bardziej kibicowała młokosowi, to rozsądek bierze górę i stawiam tutaj po prostu na doświadczenie.

Wynik: 2:6 7:5 3:6

1 komentarz:

  1. Piękny finał! Widać, że małolat ledwo co mleko z pod nosa wytarł!

    OdpowiedzUsuń