Strony


sobota, 11 czerwca 2016

ATP Stuttgart 2016

Del Potro J. - Kohlschreiber P.

Kohlschreiber P. ::: 2,04 ::: 1/3


H2H 6:1 z lat 2007-2016. Niezwykle ciekawi mnie ten typ, bo wczoraj grałem na Stepanka z powodu bardzo korzystnego H2H, jednak wynik meczu jest chyba wszystkim znany. Dzisiaj jest identyczna sytuacja i gram teraz wbrew temu co wczoraj. Czy okaże się to słuszne?
JMDP powoli wraca do wielkiej formy, ale jak na razie moim zdaniem nie miał jeszcze solidnego przeciwnika na swojej drodze. Kompletnie bez formy Dimitrov, przeciętny Millman i bez serwisu Simon Gilles który również notuje słaby sezon. Oczywiście Argentyńczyk może bronić się zawsze w tym spotkaniu swoim mocnym serwisem, ale po drugiej stronie stanie wszechstronny "Kolba" z niebanalną techniką i sprytem w grze.
Niemiec naprawdę niekiedy potrafi zagrać piekielnie dobry mecz, a tym bardziej na turniejach przed własną publicznością. Tak też było na turnieju w Monachium który wygrał pokonując w finale młodego Austriaka Thiema po morderczym 3-setowym meczu z dwoma rozgrywkami tie-break.
Trzeba przyznać, że "Filip" również nie miał tutaj solidnych przeciwników, ale to zwycięstwo nad Stepankiem niezwykle cenię i to może świadczyć jedynie o świetnym przygotowaniu Niemca do tego turnieju. Zapewne organizatorzy jak i niemieccy kibice z chęcią by zobaczyli spotkanie Federer vs. ich rodak. Choć spotkania Federera z kimkolwiek zawsze budzą wielkie emocje, a tym bardziej w finale, Szwajcar jest lubiany na całym świecie.

Wynik: 3:6 4:6

1 komentarz:

  1. ciekawe czy JMDP jeszcze kiedyś wróci do dawnej formy bo jak na razie gra przeciętnie, dobry becik szakal :)

    OdpowiedzUsuń