Strony


czwartek, 2 czerwca 2016

Roland Garros 2016

Thiem D. - Goffin D.

Goffin D. ::: 2,55 ::: 1/3


H2H 2:5 z lat 2014-2016. Grali już ze sobą w tym roku podczas turnieju Australian Open i co się okazało? Thiem był tak naprawdę bezradny w tym meczu, poniósł sromotną 4-setowa porażkę. Pamiętam dobrze jak pod koniec meczu grał zrezygnowany i strzelał po autach na pełnym ryzyku, jednak to ostatecznie doświadczenie Goffina zaowocowało w tym meczu. Tak naprawdę to Thiem wygrał tylko raz z Belgiem w finale Gstaad, bo te drugie "zwycięstwo" było po kreczu.
Ogólnie co by nie pisać o nich, to obaj są w 2016 roku w piekielnie dobrej formie. Od początku sezonu prezentują świetnie wyniki, co prawda Thiem trochę lepsze (3 wygrane turnieje ATP w tym jedna 500 w Meksyku, łącznie już 6 na koncie), ale Goffin też niekiedy w tym roku potrafił zagrać kosmos jak np. 6:0 6:0 z Berdychem podczas Mastersa w Rzymie.
W mojej opinii również przez drogę w French Open mieli zbliżonych poziomem swoich przeciwników. Wszystko wskazuje na 50% na 50% szans, ale co innego jest z kursami, dlatego gram to co w mojej opinii jest opłacalne. Można jeszcze wspomnieć o H2H Gasqueta z Nishikorim (7-2) i też kilka dni temu mogło by się wydawać, że Japończyk kolejny raz (trzeci) w tym roku wygra na mączce z Francuzem, jednak wynik meczu każdy chyba już zna. Na podobny scenariusz liczę dzisiaj, ogólnie to French Open w tym roku jest niesamowite.

Wynik: 4:6 7:6(7) 6:4 6:1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz