Strony


poniedziałek, 27 czerwca 2016

Wimbledon 2016

Thiem D. - Mayer F.

Mayer F.::: 3,22 ::: 1/3


H2H 0:1 z 2016 roku podczas półfinału turnieju w Halle który wygrał Mayer, wynik 3:6 4:6. Czy typ na Mayera może tutaj kogokolwiek dziwić? Już sam fakt, że kursy spadły z poziomu 4,60 do granicy okolic 3,00 mówi tutaj wszystko. Florian po przerwie z powodu kontuzji w końcu na zielonych kortach odnalazł się w życiowej formie. Najpierw ćwierćfinał w Stuttgarcie (łącznie z kwalifikacjami 4 mecze wygrane) - porażka po tie-breakach z Federerem, później wygrana w świetnym stylu w Halle, gdzie pokonał Seppiego, Thiema czy Zvereva.
Thiem jest młody, ale jest genialny to prawda. Prawdopodobnie przyszły top 3 rankingu ATP, ale on w mojej opinii niezwykle często traci sety, przykładowo w Stuttgarcie (który wygrał) stracił set w każdym meczu. Potrafił też ze stanu 5:0 w drugim secie z Federerem doprowadzić do tie-breaku i 2 piłek meczowych dla Rogera. Na Garrosie tylko z GGL nie stracił seta.
Wydaje mi się, że trawa to najgorsza nawierzchnia do gry dla niego, a do tego szlemy raczej premiują zawodników doświadczonych, ogranych, a Florian Mayer zapewne takim jest. Po takim kursie to aż grzech nie spróbować zagrać tego typu.

Wynik: 7:5 6:4 6:4

1 komentarz:

  1. Chyba to zbyt optymistyczne. Prawda, że wygrał w Halle, ale na Wimbledon Thiem się zepnie. Austriak zrobił naprawdę duże postępy, jeśli chodzi o serwis i forehand. Niespodzianki raczej bym nie przewidywał, chociaż kto go tam wie ;) Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń