Strony


środa, 20 lipca 2016

ATP Gstaad 2016

Monteiro T. - Simon G.

Monteiro T. +1,5 seta ::: 1,92 ::: 1/3


Monteiro to Brazylijczyk, ma dopiero 22 lata, w tym roku wskoczył do ATP, szokował nie raz swoimi wynikami w Ameryce Południowej. Pokonał między innymi Tsongę czy grał zacięty mecz z Cuevasem. Gra tu od kwalifikacji, 2 mecze ma już wygrane. Uwielbia grać na mączce.
Simon Gilles bez formy w tym roku jak już pisałem, jak i zdecydowana większość zawodników, najgorszy sezon moim zdaniem od wielu lat jeżeli chodzi o poziom gry. Francuz często traci sety, na 15/16 ostatnich spotkań stracił. Jedynie z Taylorem Fritzem małolatem ze Stanów co nie potrafi na razie za bardzo grać na mączce w Nicei wygrał 2:0, reszta to albo porażka, albo wygrane ze stratą seta.

Wynik: 6:2 6:4


Zeballos H. - Haase R.

Haase R. ::: 1,95 ::: 1/3


H2H 0:2 z 2015 roku, w tym meczach Zeballos był bez szans, ogólnie to jest to zawodnik z pogranicza Challenger. Raz na ruski rok coś mu wyjdzie, ostatnio wygrał Challenger w Bastad, ale to zupełnie inny poziom. Tutaj w 1 rundzie dostał kelnera, zamiast Verdasco który zrezygnował z tego turnieju.
Haase jak już pisałem ma bardzo dobre wspomnienia z tego turnieju (ogólnie z tego okresu czasu np. też Kitzbuhel), niby stracił set w 1 meczu z Bakkerem, ale co z tego? To był jego pierwszy set od Wimbledonu, zwykły wypadek przy pracy. W kolejnych 2 setach oddał zaledwie 4 gemy, widać że się rozkręca.

Wynik: (5)6:7 4:6

3 komentarze:

 1. Nie rób sobie jak z tym monteiro. Gracz z poziomu itf. Jak nawet coś z tak idiotycznym nawisku nie mówiąc o umiejętnościach można lądować w niego. Padaka

  OdpowiedzUsuń
 2. pada to jest simon gilles, monteiro dzisiaj robi z nim co chce koleżko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Simon dla mnie w ogóle w tym roku jest cienki. Jednak to jest zawodnik który sie rozgrzewa z czasem. To jest genialny taktykt i nie zdziwię się jak jutro wygra jeszcze (chodź ma 40-0).
  Al Bandy

  OdpowiedzUsuń