Strony


niedziela, 17 lipca 2016

ATP Hamburg & Bastad 2016

Cuevas P. - Klizan M.

Ramos A. - Verdasco F.

Cuevas P., Verdasco F. ::: 1,99 ::: 1/3


H2H 1:0 z 2014 roku podczas Challengera, Pablo oddał całe 4 gemy. Ogólnie to turniej w Hamburgu jak na 500 był niezwykle słabo obsadzony w tym roku skoro w półfinale znalazł się Olivio, a z drugiej strony drabinki Robert Stephane. Oczywiście Klizan to nieobliczalny zawodnik, wygrał 2 turnieje na mączce, jeden w Monachium, a drugi w Casablance. Potrafi niekiedy zagrać naprawdę dobry mecz, ale po tym powrocie z kontuzji w tym roku nadal nie do końca mu ufam i nie kombinuję nic w tym meczu niż prosty typ na Pablo. Dla Cuevasa to może być już 3 tytuł ATP w tym roku na mączce, w tym drugi jako 500. Jest niezwykle mocny, a już sam finał w Nottingham na trawie to potwierdził. Martin zasłynął z szaleńczego turnieju w Rotterdamie gdzie przez drogę obronił bodajże 7 piłek meczowych i ostatecznie wygrał całą imprezę.

H2H 1:3 z lat 2012-2014, Ramos wygrał 4 lata temu. Ogólnie to ciekawy finał, bo dwóch Hiszpanów i dwóch leworęcznych, ale dla Ramosa w wieku 28 lat będzie to dopiero drugi finał ATP, więc presja olbrzymia, a moim zdaniem on ma psychikę jak z waty. Wydaje mi się, że Verdasco tutaj gra o wiele pewniej, choć obaj nie mieli tutaj drabinki jakiejś mocnej. W ogóle obsada w Bastad również jak w Hamburgu była niezwykle słaba. Ramos jedynie pokonał Ferrera, ale to na mnie nie robi wrażenia, bo kto wie co by się działo gdyby David wykorzystał choć 1 z bodajże 5 piłek setowych w 1 secie.
Dla Verdasco będzie to 21 finał ATP, mam nadzieję, że szczęśliwy, 13 razy przegrał, 7 razy wygrał, grał już tutaj z Carlosem Berlocqu w 2013 roku.

Wynik I: 1:6 4:6
Wynik II: 6:3 6:4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz