Strony


wtorek, 26 lipca 2016

ATP Toronto Masters 1000

Pospisil V. - Chardy J.

Chardy J. ::: 1,72 ::: 1/3


Pospisil ma trochę podobną karierę w ATP do Jerzego Janowicza, obaj zasłynęli na Mastersach 1000. Jurek w Paryżu 2012, a Pospisil u siebie w Kanadzie, był to rok 2013. Obaj są z tego samego rocznika i jeszcze do tej pory nie wygrali żadnego tytułu w singlu mężczyzn. Co prawda Vasek swego czasu wygrał Wimbledon w parze z Jackiem Sockiem, ale i Janowicz doszedł do półfinału tej imprezy w singlu.
Od tego czasu Pospisil mnie mocno rozczarował, jego gra w singlu jest mocno przeciętna, od przynajmniej 2 sezonów, zresztą o tym świadczy chociażby jego ranking +101 miejsce. Teraz też nie wierze, że u siebie w Kanadzie zagra znowu jakiś wielki turniej, bo przeciwnik już w pierwszej rundzie niezwykle sprytny i doświadczony na korcie.
Francuz rok temu zagrał tutaj w półfinale, broniąc przez drogę bodajże 9 piłek meczowych (bodajże 2 z Mayerem i 7 z Isnerem). Ma co bronić w tym roku. Ostatnie wyniki Chardiego w Europie na mączce co prawda nie napawają wielkim optymizmem, to wydaje mi się, że teraz będzie zależało mu 2x bardziej na tym turniej. Tak naprawdę typ jest bardziej przeciwko Vaskowi niż za Chardym.

Wynik: 7:6(3)

Gamblingsports

1 komentarz: