Strony


wtorek, 30 sierpnia 2016

US Open 2016

Simon G. - Stepanek R.

Stepanek R. ::: 2,17 ::: 0,5/3


H2H 1:2 z lat 2008-2009 więc dość dawno. 31 lat vs. 37, 31 miejsce w rankingu vs. 113. Jednak Francuz w tym roku naprawdę zawodzi, w ostatnim czasie w ogóle widać, że jest pod formą. Na Winston-Salem porażka ze Schwartzmanem, w Cincinnati z Dimitrovem ugrał zaledwie 4 gemy, jeszcze na Olimpiadzie coś tam powalczył, ale ogólnie nie wygląda najlepiej i spokojnie jest do pokonania przez każdego.
Stepanek może i asem tenisa nie jest w ostatnich latach, to jednak werwy do gry mu ciągle nie brakuje. Gra tutaj od kwalifikacji, łącznie już 3 zwycięstwa na koncie, to na pewno jakiś handicap w jego stronę, że zapoznał się z kortami, klimatem US Open itd. Na French Open potrafił zagrać 5 setów z finalistą Andy Murrayem, wyszedł na prowadzenie nawet 2:0. Typ jest bardziej przeciwko Simonowi niż za Stepankiem.

Wynik: 6:3 6:1 6:4

3 komentarze:

  1. co z podsumowaniem Winston- Salem?

    OdpowiedzUsuń
  2. No niestety ja wręcz przeciwnie, po typach widać że znasz sie na rzeczy dobrze (mądre przemyślenia odnośnie kreczY mistrz :) ale ja z moim szczęsciem na 2 dniu wtopiłem niestety. ciekawe dzień wcześniej nie mogłem pograć przez błąd P24 ,czyżby jakieś fatum?no nic pozdrawiam. czekam na dlaszy rozwój

    OdpowiedzUsuń
  3. Ważny turniej dlatego Simon tego nie oddał :)

    OdpowiedzUsuń