Strony


czwartek, 29 września 2016

ATP Chengdu, ATP Shenzhen

Tomic B. - Harrison R.

Cervantes I. - Vesely J. 

Tomic B., Vesely J. ::: 2,26 ::: 0,5/3


H2H 1:1 z lat 2009-2012 czyli dość dawno, oba wyniki na hardzie po 2:0 z tie-breakiem w każdym z dwóch meczów. Do tego obaj są z tego samego rocznika więc jak już nie raz pisałem często rówieśnicy grają zacięte mecze. Jednak w rankingu dzieli ich prawie 100 miejsc.
Harrison ma w ciągu sezonu ze 2-3 wystrzał formy i to wszystko. Tutaj jak na razie gra od kwalifikacji, jednak w mojej opinii nie pokonał nikogo znaczącego, bo GGL jest w kiepskiej formie w tym sezonie.
Tomic z drugiej strony nie grał długo, ale z tego co kojarzę to on na azjatyckim kontynencie czuł się dobrze, dlatego też stawiam na niego, nie ukrywam też faktu, że bardziej go cenię jako zawodnika.

H2H 0:1 na mączce z tego roku. Co tu dużo pisać, Cervantes niezwykle nierówny zawodnik który w 1 części sezonu nie raz sfrustrował swoich typerów. Dość słaby serwis, zawodnik raczej na mączce, jeszcze nie raz potrafił przegrywać wygrane mecze, w 1 rundzie pokonał anonima, 19 latka z +200 miejsca w rankingu.

Wynik I: 6:4 4:6 7:5

Wynik II: (2)6:7 3:6


Lu Y.H. - Ramos A.

Anderson K. - Kyrgios N. 

Ramos A. +1,5 seta, Kyrgios N. ::: 2,53 ::: 0,5/3


H2H 0:2 dla Ramosa i to dość pewnie, bo dwa razy 6:2 6:4. Albercik niezwykle nieobliczalny zawodnik, który np. sensacyjnie rok temu pokonał samego Federera w Szanghaju, grając bardzo dobry mecz. Jest leworęczny, a Lu od jakiegoś czasu, chyba z powodu kontuzji, gra poniżej swojego danego poziomu. Obija Challengery i ogólnie ma mocno średnie wyniki. Ramos niewiele lepiej gra, ale liczę na niego, kursy powinny być chyba raczej bardziej zbliżone do siebie.

Anderson z problemami w tym sezonie i to pewnie przez kłopoty zdrowotne, a jak u niego nie ma serwisu to nie ma co się oszukiwać, jest dość drewniany. Pamiętam jego mecz z Nadalem rok temu, miał bodajże nawet piłki meczowe, jednak tradycyjnie wygrał Hiszpan. Teraz na pewno Kevin nie powtórzy takiego meczu.
Kyrgios podobnie jak Tomic długo nie grał, na US Open musiał skreczować, ale skoro wraca na korty to on może wygrać nawet cały turniej. Wygrał już Atlantę w tym roku czy Marsylią na początku sezonu. Jest słusznym faworytem tego meczu.

Wynik I: (4)6:7 6:3 4:6

Wynik II: 3:6 7:6(6) 6:2

2 komentarze:

  1. Kiedy typy zostaną wysłane na maila?

    OdpowiedzUsuń
  2. Super typy, szkoda tych piłek meczowych Kyrgiosa, tak byłby komplet przyjacielu.

    OdpowiedzUsuń