Strony


sobota, 5 listopada 2016

ATP Paris Masters 2016

Raonic M. - Murray A.

Cilic M. - Isner J.

Murray A., Isner J. +3 gemy ::: 2,02 ::: 0,5/3


H2H 3:8 z lat 2012-2016, grali w tym roku ze sobą już 5 razy, najciekawsze starcie było na Australian Open gdzie padło 5 setów, kolejne arcyważne dla Raonica to finał Wimbledonu. Od tego czasu Milos przygasł i to bardzo mocno. Niby wczoraj pokonał Tsongę, ale Francuza tak na dobrą sprawę nie powinno być już na tym turnieju po meczu z Nishikorim.
Dla Murraya jest to chyba najważniejszy mecz sezonu, bo dzięki wygraniu może osiągnąć to czego jeszcze nie miał, czyli zostanie #1. Berdych wczoraj zagrał dobre spotkanie na serwisie, lecz przegrał tie-break ze stanu 6:1 o czym warto wspomnieć. Czech pomimo słabszej dyspozycji wiedział o co gra, o Londyn, do tego przecież turniej w Paryżu wspomina bardzo miło.

H2H 5:0 z lat 2011-2015, jednak na szlemach zagrali ze sobą 2 razy i 2 razy padły mordercze 5 setówki. Obawiam się jedynie jednego przełamania z cyklu 6:3, bo 6:4 7:6 nas ratuje jeszcze zwrotem. Cilic w ostatnim czasie ma mega formę, jednak ogranie Djokovica w kiepskiej dyspozycji na pewno nie jest aż tak wielkim wyznacznikiem. Isner również tutaj pokonał swoją zmorę tenisową czyli Davida Ferrera z którym przegrał 7 razy. Moim zdaniem mecz loteryjny, padnie zapewne tie-break, jednak 1,30 w meczu na Cilica to trochę za mało patrząc na ich spotkania. Ciekawą opcją wydaje się być też opcja na seta dla Isnera. Jest to dla Big Johna ostatni turniej w sezonie więc liczę na pełne zaangażowanie z jego strony.

Wynik I: Raonic poddał mecz z powodu kontuzji
Wynik II: 4:6 3:6

1 komentarz: