Strony


sobota, 7 stycznia 2017

ATP Doha 2017 i ATP Chennai 2017

Murray A. - Djokovic N.
Djokovic N. ::: 2,31 ::: 2/3

H2H 11:24 z lat 2006-2016, dekada dobrej gry, tenisowy K.L.A.S.Y.K. przed duże "K", ten sam wiek tenisistów, lider vs. wicelider, finał... Czy coś trzeba dodać?
Czemu typ na Djokovica? Bo jak znam tenis to taka obrona meczowych (wczoraj z Verdasco 5, tie-break wygrał ze stanu 6:2), mecze na styku, horrory niezwykle podbudowują mentalność zawodników - w skrócie stają się jeszcze lepsi.
Pamiętacie jak Wawrinka z Evansem bronił meczowej? Wygrał całe US Open, albo jak rok temu Klizan w Rotterdamie robił cuda w meczach i wygrał ostatecznie cały turniej.
Na to samo liczę tym razem. Znają się jak psy, niczym się nie zaskoczą, Murray rok temu był w niesamowitym gazie, miał cel zdetronizować króla, miał motywację, miał wszystko, miał nawet Novaka w kiepskiej formie. Jednak dzisiaj mamy nowy dzień, nowy sezon, nowe plany i ja Djokovica po kursie ponad 2,00 pobieram.
Murray jak już pisałem wczoraj słabo wyglądał w turnieju, pokonał bezjajecznego Berdycha i tak oto znalazł się w finale. Djoko też miał cały turniej kelnerów, ale mecz z Verdasco stał na niezwykłym poziomie, zresztą Hiszpan był w super formie.

Wynik: 3:6 7:5 4:6

Paire B. - Bautista-Agut R.
Paire B. +1,5 seta ::: 1,71 ::: 1/3

H2H 0:7 z lat 2011-2015 i to mnie martwi. Dobrze wiecie, że jestem zwolennikiem gry po H2H, jednak czasami trzeba zrobić odstępstwo od reguły. Dzisiaj np. Dimitrov kolejny raz pokonał Raonica.
Wydaje mi się, że Francuz lubi ten turniej, startował tutaj nie raz, grał w finale, wczoraj zmiażdżył wręcz Bedene który co rok gra tutaj bardzo dobrze. Benoit to takie zawodnik który pokonać może bardzo wielu tenisistów, ale też i zagrać "padaczkę".
Ja tam stawiam tylko na seta, Hiszpan miał wczoraj spory problem z Youzhnym, łamali się jak zapałki, było dużo BP, Aguta niezwykle łatwo wyprowadzić z równowagi. Mecz powinien być zacięty, liczę że Paire choć raz się zemści za te 7 porażek z rzędu.

Wynik: 3:6 3:6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz