Strony


niedziela, 19 marca 2017

ATP Indian Wells 2017

Wawrinka S. - Federer R.
Wawrinka S. +1,5 seta ::: 1,76 ::: 1/3

H2H 3:19 z lat 2005-2017, znają się doskonale bo obaj pochodzą ze Szwajcarii, a niedawno spotkali się w półfinale AO gdzie górą po 5 setach był Roger, choć zaczął stan meczu od 2:0. Stanislaw wygral 3 razy z Rogerem, ale tylko na mączce. Na 22 starcia spotkali się tylko raz w finale Monte-Carlo 3 lata temu, górą był Wawrinka.
Nie jestem przekonany co do tego typu, ale spadki na Rogera są zbyt duże by na niego stawiać. Wawrinka od 3 lat jest zupełnie innym zawodnikiem odkąd zmienił trenera na Magnusa Normana. Finał to idealne miejsce by grać coś w jego stronę. Stanislaw wygral 12 z 13 ostatnich finałów, przegrał jedynie w Petersburgu rok temu ze Zverevem.
Z drugiej strony gra Federera budzi szacunek jak za starych dobrych lat, o wpadce w Dubaju widać, że już dawno zapomniał. Rogera dzisiaj powinno czekać o wiele trudniejsze zadanie niż z Nadalem sprzed kilku dni. Odnośnie finałów Masters to od razu przypomina mi się Cilic rok temu w Cincinnati który ograł 2:0 Murraya. Liczę na 2:1 dla Federara.

Wynik: 0:2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz