Strony


poniedziałek, 15 stycznia 2018

Australian Open 2018

Ferrer D. - Rublev A.
Ferrer D. ::: 1,94 ::: 2/3

Początek sezonu więc u starszych zawodników kondycja, regeneracja po poprzednim sezonie powinna być na wysokim poziomie. Zresztą David Ferrer na Australian Open zawsze mi się dobrze kojarzył, do tego w Auckland zagrał fajny turniej, pomimo porażki w półfinale z JMDP to miał szanse na coś więcej, jednak nie wyszło - trudno. Rublev jeszcze młody, brakuje mu doświadczenia. Jak znam życie to stare wygi tenisowe o wiele inaczej spinają się na turnieje rangi szlema niż ATP typu 250, 500.

Wynik: 5:7 7:6(6) 2:6 7:6(6) 2:6

Simon G. - Copil M.
Sugita Y. - Sock J.
Simon G., Sock J. ::: 1,99 ::: 1/3

Simon Gilles po pierwsze wygrał turniej przed Australian Open i pokazał się z bardziej dobrej strony, co znaczy, że jest świetnie przygotowany. Jego porażka w poprzednim tygodniu w ogóle mnie nie interesuje, bo grać przed szlemem 2 turnieje na wysokim poziomie to mało rozsądne. Do tego on tutaj zagrał kiedyś pamiętną 5-setówkę z Djokovicem który popełnił 100 niewymuszonych błędów. Serwis Copila na pewno jest mocny i to jest główny atut, ale Francuz jest jednym z czołowych zawodników na returnie.

Sock to zawodnik o jakieś 2 klasy wyżej niż Sugita z poziomu Challenger. Nie ma co się oszukiwać, myślę, że Sock okres przygotowawczy przepracował dobrze, wykurował się na szlema, bo za jakieś 1,5 miesiąca rusza małe tourne po Stanach Zjednoczonych - Miami, Indian Wells, Houston, Delray Beach itd.

Wynik I: 7:5 6:4 6:3
Wynik II: 6:1 7:6(4) 5:7 6:3

Kto wygra turniej?
Rafael Nadal ::: 5,00 ::: 1/3

Bardzo prawdopodobne jest to, że Nadal i Federer w tym sezonie obniżą poziom, ale pomimo tego to większość zawodników może im tak naprawdę lizać buty, a tym bardziej na szlemie. Wątpię też, żeby Dimitrov powtórzył tak dobry występ jak rok temu. Kyrgios, Cilic, JMDP, Zverev A. oj chyba nie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz