Strony


wtorek, 23 stycznia 2018

Australian Open 2018

Berdych T. - Federer R.
Berdych T. +2,5 seta ::: 1,74 ::: 1/3

H2H 6:19 czyli standardowe statystyki big 3 (Fed, Rafa, Djoko) vs. reszta. Gdyby nie ta trójka żywych legend to prawdopodobnie szlemy by wędrowały między Berdychem, Ferrerem, Tsongą, Gasquetem, Wawrinką, Cilicem, Murrayem...
Berdych wygrał dwa ostatnie mecze bardzo pewnie, 3:0 z JMDP, 3:0 z Fogninim który ugrał całe 9 gemów. Jest mocny i w mojej opinii jest to jeden z najbardziej równo grających zawodników. Od 2006 roku ciągle wysoka forma, na hardzie przede wszystkim. Mocny serwis, atletyczna sylwetka, jednak gdyby nie głowa to kto wie.
Federer jest mocny wiadomo, ale wkraczamy w fazę turnieju gdzie gramy już na poważnie. Moim zdaniem dzisiaj czeka go najtrudniejszy sprawdzian. Dla mnie Roger to cały czas wielka niewiadoma, bo na niego się patrzy teraz przez pryzmat poprzedniego sezonu.

Osobiście nie zdziwi mnie nawet niespodzianka w tym meczu, ale to tylko moja osobista opinia. 

Wynik: 0:3

Sandgren T. - Chung H.
Sandgren T. +2,5 seta ::: 1,68 ::: 3/3
Sandren T. ::: 4,86 ::: 1/3

Nie oszukujmy się, jak widzimy takie kursy 1,20-5,00 w meczach ćwierćfinałowych szlema, jakiś zawodników z okolic 60-90 rankingowej to warto uderzać w underdoga. Chung jeszcze młody, świetnie wygląda co prawda, ma super kontakt z publicznością, gra na swojej powiedzmy "półkuli" bo jest Azjatą.
Pokonał Novaka, to takt, fajny mecz zagrał, szybki, zwinny, ale Djoko popełnił 9 podwójnych przy 2 asach. Serbskiego terminatora już nie ma i wątpię czy go szybko zobaczymy. 12 miejsce w rankingu porażki 3:0 z Chungiem czy Thimem na RG rok temu nie przynoszą mu chluby, ba! z Denisem Istominem na AO.
Los płata figle bo Sandgren z Chungiem już grali w tym roku i górą po 3 setach w Nowej Zelandii był Koreańczyk. Teraz kto wie czy Sandgren się nie zemści. Też tutaj ładnie gra, pokonał Thiema, Wawrinkę po przejściach (podobnie jak Chung Djokovica). Kursy powinny w mojej opinii być o wiele bardziej wyrównane.

Wynik: 0:3

1 komentarz:

  1. typy na sety zle nie byly a szkoda bo byly szanse ;// berdych to jest zawodnik dramat

    OdpowiedzUsuń